Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna ve Frýdku-Místku vyhlásila čtenářskou amnestii

Frýdeckomístecká knihovna se připojí do celostátní akce, jejíž součástí je amnestie poplatků za upomínky. Čtenáři tak mohou bez obav vrátit knihy, jejichž hodnota často převyšuje dlužné částky.

Možná se vám to taky stalo. Půjčili jste si knihu v knihovně a pak jste ji po čase zapomněli vrátit. Přišla vám jedna upomínka, pak druhá. Nakonec dlužná částka narostla a spolu s ní i pocit trapnosti. Knihovně jste se začali vyhýbat obloukem. Teď ale máte jedinečnou příležitost své dluhy smazat a knihy bez obav vrátit. Knihovny v České republice totiž vyhlašují tzv. čtenářskou amnestii poplatků za upomínky a výjimkou není ani Městská knihovna ve Frýdku-Místku.

“Amnestie poplatků za upomínky se v městské knihovně uskutečňuje jednou či dvakrát ročně v případě souhlasu zřizovatele, a to v Březnu - měsíci čtenářů a poté v Týdnu knihoven v říjnu. Tato iniciativa má celostátní charakter a probíhá v mnoha knihovnách. Amnestie jsou pro knihovnu velmi přínosné, jelikož se nám vrací řada knih od čtenářů, kteří by je za standardních podmínek již nevrátili,” sdělil ředitel Městské knihovny ve Frýdku-Místku Tomáš Benedikt Zbranek.

Akce se knihovně vyplácí hlavně proto, že hodnota vrácených knih často převyšuje hodnotu dlužných částek za upomínky. Během let už si na ni zvykli i samotní čtenáři.

“Velmi často lidé této amnestie využívají, protože se jim prominou veškeré upomínky a mohou si zase nanovo chodit půjčovat knihy. Někteří se na to dokonce ptají už s předstihem, třeba někteří se na to začali ptát už minulý rok,” uvedla knihovnice Zuzana Skotnicová.

Amnestie bude probíhat ve frýdeckomístecké knihovně od 19. do 24. března.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků