Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku platí nové vyhlášky

Ve Frýdku-Místku platí několik nových vyhlášek, které na svém posledním jednání schválili zastupitelé. Vyhlášky regulují dobu, po kterou jsou otevřeny některé bary a diskotéky, i používání zábavní pyrotechniky.

Zastupitelstvo města schvalovalo na svém posledním zasedání rozšíření několika vyhlášek. První z nich je vyhláška o regulaci provozní doby tří hostinských provozoven.

“Tou první jsme omezili dobu, po kterou je otevřena hospoda Kraken, potom zařízení Cihla na ulici Dobrovského a klub Mamma Mia. Měli jsme v lokalitě spousty stížností, že ve tři, ve čtyři, v pět ráno jsou venku skupinky opilých mladistvých, kteří vyřvávají a lidé nemohou v klidu spát. Posledním hřebíčkem do rakve lidově řečeno bylo ničení městského majetku, kdy dokonce létaly popelnice vzduchem,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Provozovny, kterých se omezení týká, mají zavírací dobu ve 12 v noci a v pátek a v sobotu v 1 hodinu ráno. Další vyhláška se týká zábavní pyrotechniky.

“Tou jsme omezili ohňostroje ve městě a střílení různých rachejtlí. Trpí tím nejenom lidé, ale i zvířata. Měli jsme na to spoustu stížností, obzvlášť měsíc před Silvestrem loňského roku, to to bouchalo každý den. Ohňostroje jsou povoleny pouze na Silvestra a 1. ledna,” řekl Pobucký.

Zákaz se ale netýká prskavek, bouchacích kuliček pro děti a dalších drobných pyrotechnických zařízení.

Nahlásit chybu
Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail