Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola v Tančírně ve Frýdku-Místku odhalila alkohol u dětí

Frýdeckomístečtí strážníci ve spolupráci s policií ČR provedli další z řady kontrol na požívání a podávání alkoholu mladistvím. Tentokrát se zaměřili na Tančírnu, která funguje v Národním domě. Výsledky kontroly nedopadly nejlíp.

Ve Frýdku-Místku pokračují kontroly zaměřené na požívání a podávání alkoholických nápojů mladistvým a dětem. Po klubu Kraken se na paškál městských strážníků a státních policistů, dostala Tančírna v místeckém Národním domě.

“Jsem velmi rád, že se celá akce podařila utajit, takže nikdo ze zúčastněných nevěděl předem, že tam městská a státní policie přijde. Získali jsme tak reálný obraz, jak to ve skutečnosti vypadá. Bohužel to není lichotivý obrázek,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“V rámci prováděných kontrol bylo celkem zkontrolovaných 17 lidí mladších 18 let. Z těchto osob byla prokázána přítomnost alkoholu v dechu u 11 z nich. Z těchto 11 lidí byl jeden člověk dokonce mladší 15 let. Nejvyšší naměřená hodnota u alkotesteru byla 1,65 promile. U osoby mladší 15 let 0,45 promile,” uvedl vedoucí operativní skupiny MP F-M Tomáš Zapletal.

Tančírna v Národním domě je ve Frýdku-Místku vyhlášená a pravidelně ji navštěvují stovky mladých lidí. Na základě posledního zjištění ji ale čekají razantní změny.

“Ony ty problémy se opakují dlouhodobě. Snažili jsme se nastavit nějaká pravidla, bohužel si ti návštěvníci vždycky najdou cestou. Jakkoli nás to netěší, tak pro příště už bude vstup jen 18+. Budeme pouštět do Tančírny návštěvníky jen nad 18 let,” sdělil ředitel KulturyF-M Jakub Tichý.

Po poslední kontrole si pro některé mladistvé ve zvlášť podnapilém stavu museli přijet rodiče, další byli po sepsání nutných náležitostí odesláni samostatně domů. Stejně jako u předchozí únorové akce jsou údaje o podnapilých mladistvých vloženy do informačního systému včasné intervence. Dále se jimi bude zabývat odbor sociální péče, přesněji kurátor pro mládež. Strážníci upozorňují, že v namátkových kontrolách budou i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail