Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku má stále napilno

Dobrovolnické centrum ADRA má stále napilno. Zejména v tomto týdnu se u nich děla a ještě bude dít řada věcí. Nejenže mají za sebou stříhání bezdomovců, ale ke konci týdne je čeká i účast na Velikonočním městečku.

Začátek týdne odstartovalo v Dobrovolnickém centru ADRA stříhání a holení lidí bez domova, které organizace pořádá čtyřikrát do roka. S péčí o bezdomovce pomáhají dobrovolníci a bezplatnou službu vždy využívá okolo padesátky lidí.

“U nás v ADŘE se toho vždycky děje velmi mnoho, ale tento týden jsme v pondělí měli stříhání a holení osob bez domova, které uspořádáváme čtyřikrát do roka. Je to vždy součást péče o tyto lidi, aby byla systémová. Chodí nám k tomu pomáhat naši dobrovolníci a většinou se u nás nechá ostříhat a oholit kolem padesáti osob,” popsala hlavní koordinátorka dobrovolníků Irena Blablová.

Ke konci týdne se Dobrovolnické centrum ADRA přesune do Velikonočního městečka, které vyrostlo na místeckém náměstí v rámci oslav jara.

“Budeme tam mít stánek. Máme přichystané nějaké aktivity pro děti, aby, když si budeme povídat s jejich rodiči, se nenudily. A i ty děti potřebujeme vést k tomu dobrovolnictví, že pomáhat si je normální, že je to běžné a že je to součástí naší společnosti. Jsme moc rádi, že nás město podporuje nejen finančně, ale taky tou možností prezentovat dobrovolnictví na těchto velkých veřejných akcích, protože to je prostor povídat si s těmi lidmi o dobrovolnictví a získávat tak nové dobrovolníky pro naše programy,” sdělila Blablová.

Stánek Dobrovolnické centra ADRA najdete ve Velikonočním městečku až do soboty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Rotto EUROPE s.r.o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry