Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku má stále napilno

Dobrovolnické centrum ADRA má stále napilno. Zejména v tomto týdnu se u nich děla a ještě bude dít řada věcí. Nejenže mají za sebou stříhání bezdomovců, ale ke konci týdne je čeká i účast na Velikonočním městečku.

Začátek týdne odstartovalo v Dobrovolnickém centru ADRA stříhání a holení lidí bez domova, které organizace pořádá čtyřikrát do roka. S péčí o bezdomovce pomáhají dobrovolníci a bezplatnou službu vždy využívá okolo padesátky lidí.

“U nás v ADŘE se toho vždycky děje velmi mnoho, ale tento týden jsme v pondělí měli stříhání a holení osob bez domova, které uspořádáváme čtyřikrát do roka. Je to vždy součást péče o tyto lidi, aby byla systémová. Chodí nám k tomu pomáhat naši dobrovolníci a většinou se u nás nechá ostříhat a oholit kolem padesáti osob,” popsala hlavní koordinátorka dobrovolníků Irena Blablová.

Ke konci týdne se Dobrovolnické centrum ADRA přesune do Velikonočního městečka, které vyrostlo na místeckém náměstí v rámci oslav jara.

“Budeme tam mít stánek. Máme přichystané nějaké aktivity pro děti, aby, když si budeme povídat s jejich rodiči, se nenudily. A i ty děti potřebujeme vést k tomu dobrovolnictví, že pomáhat si je normální, že je to běžné a že je to součástí naší společnosti. Jsme moc rádi, že nás město podporuje nejen finančně, ale taky tou možností prezentovat dobrovolnictví na těchto velkých veřejných akcích, protože to je prostor povídat si s těmi lidmi o dobrovolnictví a získávat tak nové dobrovolníky pro naše programy,” sdělila Blablová.

Stánek Dobrovolnické centra ADRA najdete ve Velikonočním městečku až do soboty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy