Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začalo blokové čištění

Zaměstnanci Technických služeb provádí ve Frýdku-Místku jarní úklid a spolu s ním zahájili také tradiční blokové čištění. To zahrnuje strojní i ruční úklid komunikací, ale také opravy kanálových vpustí.

Frýdek-Místek se po dlouhých měsících zimního období dočkal jarního úklidu a spolu s ním i blokového čištění ulic. Technické služby mají pro tento účel pečlivě vypracovaný podrobný harmonogram schválený vedením magistrátu.

“Letošní plán počítá s 76 blokovkami. Konat se budou již tradičně vždy v úterý a ve čtvrtek. Ve výjimečných případech jsou v plánu víkendová čištění frekventovaných ulic. Kromě plánovaných blokovek se mohou konat i mimořádná čištění, která se budou zařazovat v průběhu roku dle potřeby,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Blokové čištění začíná vždy v 8 ráno a končí kolem 13. hodiny.

“Ta bloková čištění budou probíhat zase v tom standardním režimu, tak jak už jsme léta zvyklí. Bude probíhat strojní čištění buď jedním, nebo dvěma zametači za přispění kropicích vozů, pak ruční dočišťování. V současné době tady máme s ÚP 20 zaměstnancům, takže podle dané lokality, jestli se jedná o větší nebo menší ulici, nasadíme aktuální počet zaměstnanců. Budeme se snažit v rámci klimatických podmínek v některých lokalitách provést obnovu vodorovného dopravního značení,” řekl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Na blokové čištění upozorňují v týdenním předstihu dopravní značky. I letos platí, že v době blokového čištění nesmí stát v lokalitě žádné vozidlo.

“V případě, že tak neučiní, tak v den konání údržby veřejných komunikací dostanou vyrozumění za okýnko, pokud se nedostaví, bude vozidlo přemístěno. Majitel je pak povinen uhradit manipulační poplatek. Pokud se dostaví, je možné přestupek vyřešit příkazním řešením, takže finanční sankcí, kterou umožňuje zákon až do výše 2000 korun, takže je v jejich zájmu, aby tu neparkovali, když se ta komunikace čistí,” popsal strážník MP F-M Tomáš Vlačuha.

Poslední blokové čištění ulic je naplánováno na 13. listopad. V některých místech bude probíhat i oprava výtluků.

Nahlásit chybu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail