Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na Skatulově hliníku ve Frýdku-Místku zdárně pokračují

Ve Frýdku-Místku pokračuje sanace ekologické skládky Skatulův hliník. Ta znamenala poslední faktickou hrozbu výstavby obchvatu. Její odtěžování je ale spojené i s nepříjemnostmi, které se město i firma snaží co nejvíce snižovat.

Druhým rokem běží ve Frýdku-Místku sanace ekologické skládky po někdejších Válcovnách plechu známé pod názvem Skatulův hliník. Ta patřila k největším překážkám výstavby obchvatu města. Sanace skládky s sebou ale přináší i určité potíže a dopady zejména na občany, kteří se v lokalitě těžby zdržují. Město se spolu s realizující firmou proto snaží tyto dopady co možná nejvíce minimalizovat.

“Na začátku jsme dohodli se stavbou, že odsud bude odjíždět maximálně 20 nákladních vozidel denně, tím jsme významně omezili ty hluky a prašnost. Přesto, tím, jak vozidla odjíždějí ze stavby, odpadává jim z kol hlína, po nějaké době se z toho stává prach, takže je dohodnuto, že stavební firma celý den čistí příjezdové komunikace, dělá hrubé i jemnější očištění a jednou za čas, většinou jednou za týden nebo 14 dní tady projíždí větší zametač, který odstraňuje tu jemnější špínu,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Hluk, prach, ale jiné záležitosti, které se projevují v důsledku odtěžování skládky, se asi nejvíce dotýkají nejen lidí, kteří v lokalitě bydlí v rodinných domech, ale také zahrádkářské kolonie, která s místem sanace bezprostředně sousedí.

“Zatím se to projevuje dobře. Musím říct, že od té doby, co se ten Skatulův hliník začal vyvážet, je dobrá spolupráce, nemůžeme si stěžovat, ale vznikají různé problémy, které se teprve ukazují během toho, jak ty práce probíhají. Teď jsme doufám dořešili parkování, včetně toho, že se nebudou nákladní auta míjet na cestě, ale před Moštárnou. Musím říct, že od té doby, co já tady dělám předsedu, je to sice jen rok, tak z naší strany, já jsem spokojený. Já se nedám, já si všude dojdu. Ale vychází nám město vstříc a je to bez problému,” řekl předseda Sdružení zahrádkářské osady Místek-Hliník Rostislav Kudělka.

Část Skatulova hliníku, přes kterou povede frýdeckomístecký obchvat by měla být odstraněna do konce roku. Na zbylých částech poté bude firma dále pracovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy