Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místecké náměstí ožilo velikonočním programem

Náměstí Svobody v Místku ožilo o Velikonocích hudbou, tancem i zpěvem. Po roce se tam totiž opět uskutečnil bohatý program v rámci Velikonočního městečka. Akci si nenechaly ujít stovky lidí.

Tak takto to vypadalo na místeckém náměstí Svobody v době velikonočních svátků. Už po několikáté v řadě tam vyrostlo velikonoční městečko, které od čtvrtku 29. až do soboty 31. března umožnilo návštěvníkům nejen z města, ale i okolních měst a obcí nasát tu správnou atmosféru probouzejícího se jara.

“I v letošním roce připravilo město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace KulturaFM Velikonoční městečko pro občany a návštěvníky města, kteří mají možnost během tří dnů navštívit kulturní program a doprovodné programy. Jsem rád, že počasí vychází, doufám, že to vydrží až do soboty. Každý si zde najde to své, co ho zaujme, všichni se budou dobře bavit a prožijí pěkné velikonoční svátky,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Každý, kdo se do Velikonočního městečka vydal, si mohl vychutnat přehlídku tradičních zvyků a obyčejů, ale hlavně pestrý program plný zpěvu, tance a hudby.

“Program jsme se snažili sestavit tak, abychom zároveň respektovali tradiční ráz Velikonoc, zároveň aby to bylo pestré a zajímavé, takže jsou tady divadla pro děti, kapely, třeba Fleret a další, ale oproti minulým letům máme i takovou novinku - domluvili jsme se s kapelou Hrozen, která ve spolupráci s frýdeckými scholami připravila zpívané pašije, určitě moc zajímavý program. Myslím, že se nám podařilo sehnat hodně zajímavých stánkařů s tradičním sortimentem, s rukodělnými výrobky, které s Velikonocemi souvisí, ale i s jídlem. Celkově je nabídka oproti minulým ročníkům bohatší,” řekl ředitel KulturyFM Jakub Tichý.

Že je o akci zájem, každoročně a tedy i letos, dokazuje její návštěvnost.

Anketa, návštěvníci Velikonočního městečka: 1. ”Je tady pěkně. Prodávají tu hodně věcí. Velikonoce slavíme, ale že bychom úplně ty tradice dodržovali, to ne.” 2. “Líbí se mi tu. Vše je dostačující.” 3. “Děti jsou nadšené, tak jsme rádi.” 4. “Ještě jsme si nic nepořídili. Teď jsme přišli a zrovna všechno skončilo. Ale je to fajn.” 5. “Je tady krásně.” 6. “Máme se tu krásně. Přišli jsme se podívat na pohádku. Dáváme si pivínko. I známí přijeli z daleka, takže pro nás úplně ideální. I počasí vyšlo. Spokojenost maximální.”

Součástí Velikonočního městečka byly také nejrůznější workshopy a dílny. Zkušení řemeslníci předvedli pletení pomlázek a košíků, vyřezávání ze dřeva, či předení a tkaní vlny. Pro děti byly připraveny výtvarné dílničky, ve kterých si mohly vyrobit velikonoční dekorace. Nechybělo ani oblíbené malování na obličej, tentokráte inspirované jarem a Velikonocemi.

Nahlásit chybu
Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail