Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřiště v Chlebovicích dostane zastřešenou tribunu

Sportovní areál v Chlebovicích se dočká změn. Na fotbalovém hřišti vyroste zastřešená tribuna a kus vedle i hřiště pro děti. Město tak chce vyjít vstříc tamnímu osadnímu výboru, který o tyto úpravy požádal.

Sportovní areál v Chlebovicích je hojně využíván nejen tamními obyvateli při nejrůznějších sportovních aktivitách, ale i lidmi z okolí. Nedochází do něj pouze sportovci, ale i rodiny s dětmi. Na popud osadního výboru teď město v areálu chystá dvě investiční akce.

“První akcí bude tribuna pro 80 diváků. Je to na požadavek osadního výboru, kterému chceme vyjít vstříc. Celá akce vyjde asi na půl milionu korun,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Druhou akcí, která se v chlebovickém sportovním areálu uskuteční, bude výstavba dětského hřiště.

“Bude to hřiště s měkkým povrchem, bude na něm několik herních prvků, stejně jako to stavíme standardně na hřištích ve městě, a všechny musí být certifikovány, což je dneska taková podmínka. Je to taková kombinace, nová tribuna plus nové hřiště. Vycházíme tím vstříc všem návštěvníkům, protože tady mohou trávit čas celé rodiny, jak děti, tak i dospělí. Je to příjemné místo na relaxaci a sport. Je to financováno z části městského rozpočtu, kdy jednotlivé osadní výbory mají svou autonomii rozhodovat o určitých částkách tak, jak uznají za vhodné,” doplnil Kajzar.

“Jsem rád, že se daří realizovat požadavky osadních výborů, potažmo občanů městských částí. V tomto případě z Chlebovic. Věřím, že obě dvě tyto investiční akce povedou ke zkvalitnění života místních občanů,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Nová tribuna by měla být hotova do 30. července. Dětské hřiště by pak ve sportovním areálu mělo začít fungovat na konci letních prázdnin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy