Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rada Frýdku-Místku schválila řadu investičních akcí

Ve Frýdku-Místku proběhla 109. schůze Rady města. Radní řešili vedle jiného také řadu investičních akcí, které se budou v průběhu roku realizovat.

Město čeká v následujících týdnech a měsících řada významných investičních akcí. Na své v pořadí již 109. schůzi Rady Frýdku-Místku je schválili její členové.

“Jednou z těch dlouho očekávaných akcí je zahájení prací na Centru aktivních seniorů, kde jsme vybrali a schválili firmu, která začne během tří týdnů se stavebními pracemi, pokud všechno půjde dobře. Myslíme si, že začátkem května už by se mohli první dělníci objevit na stavbě. Dojde k podepsání smlouvy, předání staveniště a můžeme tu akci zahájit,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Radní schválili také pokračování rekonstrukce a výměny oken na základní škole Petra Bezruče.

“Je to firma, která už dělala první etapu, takže jsme velmi radí, že se ta firma přihlásila znovu a dokončí tu výměnu, včetně části fasády. Bereme to tak, že to dílo bude určitě stejně kvalitní jako ta první etapa. Máme z toho dobrý dojem a jsme rádi, že se to podařilo i zafinancovat,” řekl Kajzar.

Rekonstrukcí projde také hasičská zbrojnice v Zelinkovicích. I tuto investiční akce rada města schválila.

“Také jsme schválili zhotovitele výměny bytových jader na penzionu na ulici Lískovecké v objemu 13 milionů korun. Obyvatele tohoto penzionu teď čeká ne zrovna příjemné období, ale je to pro zlepšení jejich komfortu. Bude s nimi celou tu rekonstrukci řešit, včetně náhradních prostor a tak dále. Jsme na to připraveni a doufáme, že se to rozjede a skoční během několika měsíců. Bude to probíhat přes prázdniny a do září by to mělo být hotovo,” sdělil Kajzar.

Město už také dokončilo jednu z investičních akcí, a to výměnu audiovizuálního systému ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu.

“Je tam nové hlasovací zařízení a je tam i předpoklad zlepšení přenosu ze zastupitelstva. Jsou tam lepší kamery, je to digitální přenos a občané by měli mít daleko kvalitnější přenos než doposud, kdy se to sekalo a ten zvuk ani zvuk nebyl příliš kvalitní,” uvedl Kajzar.

Vybraným investičním akcím se budeme věnovat podrobněji v samostatných reportážích, které uvedeme v příštích dílech Frýdeckomísteckého expresu.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků