Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hostí republikové finále mladých házenkářů

Do Frýdku-Místku se sjedou nejlepší školní házenkářky a házenkáři naší republiky. Odehrají zde republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství. Organizátoři u této příležitosti uspořádali na frýdeckém magistrátu konferenci, kde nechyběl ani náš štáb.

Do Frýdku-Místku se sjede elita školních házenkářek a házenkářů z celé České republiky. Ve dvou sportovních halách na čeká dvoudenní republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství.

“Jsem velmi rád, že město Frýdek-Místek bude hostit finále celorepublikové žákovské soutěže dívek a chlapců v házené. Přisuzuji to mimo jiné tomu, že město je tradičním házenkářským městem, že je zde velmi kvalitní práce s mládeží a že město štědře podporuje mládežnické oddíly. Přeji všem účastníkům mnoho úspěchů, fair play souboje a vzhledem k tomu, že házená je velmi tvrdý sport, tak aby se jim vyhýbala zranění. Nesmím také zapomenout poděkovat všem, kteří se podílejí na organizaci tohoto finále,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Pořadatelem turnaje je Asociace školních sportovních klubů. Z jejího pověření akci organizuje oddíl házené Sportovního klubu policie Frýdek-Místek a na spoluorganizaci se podílí také základní škola Pionýrů.

“Sjedou se nám tady z celé republiky hoši a dívky po šesti týmech. Kromě házenkářského programu máme připraven i doprovodný program, v rámci kterého mohou děti navštívit ve Frýdku-Místku aquapark, což si myslím je pro ně příjemné zpestření a snad se jim u nás bude líbit,” uvedl ředitel turnaje a šéftrenér mládeže SKP F-M Martin Strnadel.

“Já jsem hlavně rád, že naše škola dostala možnost spoluorganizovat tento turnaj. Naším cílem je, aby ta organizace proběhla co možná nejlépe, aby si všichni účastníci s sebou odvezli spoustu zážitků jak na školu, tak na celý Frýdek-Místek,” sdělil ředitel ZŠ Pionýrů Frýdek-Místek Lukáš Synek.

Jedno z chlapeckých družstev, které svede souboj o titul, tvoří házenkáři právě ze základní školy Pionýrů.

Anketa, házenkář z Frýdku-Místku: “Cesta do finále byla lehká, protože tím, že jsme organizátoři, jsme nehráli žádné předkolo ani kvalifikaci. Na druhou stranu je to i nevýhoda, protože spolu nejsme rozehraní, nevíme, jak hrajeme, a nejsme spolu sehraní. Ale snad se nám to podaří.”

Na letošním turnaji budou hráče povzbuzovat i dva patroni, a to brankářka DHC Sokol Poruba Lenka Roháčková a hráč SKP Frýdek-Místek Vojtěch Petrovský.

“Znamená to pro mě dost. Jsem hlavně rád, že se to vůbec dostalo do Frýdku-Místku a že je ta možnost, že se účastní naše základní škola. Chtěl bych jim popřát, ať si to hlavně užijí, a co nejlepší výsledky,” popřál házenkář SKP F-M Vojtěch Petrovský.

Republikové finále se ve Frýdku-Místku uskuteční 19. a 20. dubna. Více informací, místa i časy konání jednotlivých zápasů mohou zájemci nalézt na stránkách www.sportovniligazs.cz.

Nahlásit chybu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail