Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V květnu se má začít stavět obchvat Frýdku-Místku

Radostná zpráva pro občany Frýdku-Místku. Ještě letos na jaře se konečně začne s výstavbou obchvatu města. Ředitelství silnic a dálnic vybralo firmu, která postaví jeho první část.

Dlouho očekávaná výstavba obchvatu Frýdku-Místku konečně může začít. Po roce a půl vysoutěžilo Ředitelství silnic a dálnic firmu, která postaví jeho první část.

“Myslím si, že dobrá zpráva pro město Frýdek-Místek, je vítěz! Je to firma Alpine. První měsíc se teprve vyzývají správci inženýrských sítí, druhý měsíc se začnou ty inženýrské sítě překládat, aby nevadily trase obchvatu, a v těch dalších měsících se začnou zakládat mosty. Tato část povede od Ostravy od Hypernovy, dále bude zatáčet a napojovat se na stávající obchvat od Zelinkovic a Lysůvek, až po velkou křižovatku na Letné. Po tuto část se bude stavět,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Během těchto dnů vítězná firma přebírá staveniště a s výstavbou obchvatu by mohla začít už v květnu.

Anketa, občané Frýdku-Místku: 1. “No už měl být dávno postavený. To je jediné, co vám k tomu můžu říct.” 2. “Je to dobrý. Konečně. Vždyť už tady bydlím 45 let a pořád plno aut.” 3. “Jsem bývalá řidička a bylo by to pro všechny dobré.”

V tuto chvíli se pokračuje v sanaci skládky Skatulův hliník, přes kterou první část obchvatu města povede. Výstavba této první části by měla trvat čtyři roky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy