Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Symfonický orchestr Frýdek-Místek zve na jarní koncert

Máme zde pozvánku pro všechny milovníky vážné hudby. Už tento pátek se v místeckém Národním domě uskuteční jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek, který zahraje Čajkovského klavírní koncert b moll.

Národní dům v Místku bude v pátek 20. dubna hostit Symfonický orchestr Frýdek-Místek, který navázal na předchozí mnohaletou tradici jarních koncertů s hvězdou, a pro všechny, kteří mají rádi vážnou hudbu, připravil nevšední hudební zážitek.

“Rozhodli jsme se tu tradici obnovit, protože byla divácky i posluchačsky populární. Rozhodli jsme se proto provést Čajkovského klavírní koncert b moll a za tímto účelem jsme pozvali Marka Kozáka, aby si s námi zahrál. Je to jedna z vycházejících hvězd českého klavírního prostředí a shodou okolností rodák z Brušperku a žák jedné naší houslistky z minulosti, která učí i klavír. Takže jsme moc rádi, že se nám povedlo zorganizovat tuto spolupráci. A abychom dodali na vážnosti tomuto velkému dílu Čajkovského, nacvičili jsme k tomuto i Beethovenovu Sedmou patetickou symfonii, která je jedna z jeho nejslavnějších symfonií a je našemu českému prostředí blízka, neboť byla napsána v Čechách, když byl Beethoven u nás na pobytu v lázních,” řekla ředitelka Symfonického orchestru Frýdek-Místek Martina Pavelková.

Milovníci vážné hudby, kteří už teď vědí, že se z nějakého důvodu nebudou moci koncertu zúčastnit, nemusí zoufat. Symfonický orchestr plánuje ještě i jiná vystoupení.

“Kromě tohoto koncertu, který je poměrně repertoárově obtížný a hodně jsme na něj cvičily, dal nám zabrat a doufám, že to diváci a posluchači ocení, chystáme i další zajímavé akce, které budou pro nás možná více odpočinkové, ale o to možná více efektivní pro posluchače. Chystáme spolupráci s cimbálovou muzikou Ostravicí na Sweetsen festu, kdy ten koncert bude 21. června v areálu textilek jako minulý rok. Na podzim chystáme repertoár velkého slavnostního koncertu při příležitosti výročí založení Československa, kde se chystáme spolupracovat s pěveckými sbory, neboť tato spolupráce se nám velmi osvědčila,” řekla Pavelková.

Jarní koncert Symfonického orchestru začne v Národním domě úderem 19. hodiny.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail