Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci Frýdku-Místku začali s výukou dětí na dopravním hřišti

Žáci základních škol spolu se strážníky městské policie opět vyrazili na dopravní hřiště. S příchodem pěkného počasí jim totiž začíná každoroční dopravní výchova v praxi, která je seznámí s pravidly silničního provozu.

Během zimy procházeli žáci základních škol cyklem přednášek dopravní výchovy v teorii. Strážníci městské policie děti seznamovali s informacemi, které musí znát, než na kole vyjedou na silnic. S příchodem jara a teplejšího počasí se děti ze školních lavic přesunují na dopravní hřiště, aby teoretické znalosti zúročily v praxi.

“Tyto děti jsou čtvrťáci, kteří každý rok přijdou na podzim, potom my v zimě jdeme za nimi do školy a na jaře pak přijdou zase oni za námi na dopravní hřiště, kdy dostanou průkaz cyklisty, že splnili docházku k BESIPU. Celkově na dopravní výchově učí právě té dopravě, přecházení přes přechod, dopravní značky, jak mají reagovat v situaci, když jde přes přechod chodec, nebo když je na kole, tak jakou vzdálenost má mít od jiného cyklisty, prostě ty základy, taky vybavení kola a tak různě,” sdělila manažerka prevence kriminality MP F-M Lenka Pesničáková.

Anketa, děti: 1. “Naučil jsem se značky, dávat přednost v jízdě a tak. Baví mě to.” 2. “Naučil jsem se, že na kruhovém objezdu se musí ukázat rukou, kde jedu.” 3. “Nic mi nedělalo problém. Neměla jsem žádný trestný bod. Naučila jsem se značky a vím, jak se chovat jako cyklista.”

“Největší problém jim dělá soustředěnost. Vědět, po které straně mají jezdit, jak mají reagovat. To se musí naučit, aby potom v běžném dopravním provozu nedělaly chyby,” řekla Pesničáková.

Strážníci městské policie mají na starosti zhruba padesát tříd základních škol, na kterých probíhá dopravní výchova. Do poloviny června budou s dětmi chodit na dopravní hřiště a učit je správně jezdit na kole. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy