Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podané ruce potřebují nové osobní asistenty

Spolek Podané ruce, který provozuje službu canisterapie a osobní asistence, potřebuje nové osobní asistenty. Pokud rádi pracujete s lidmi, splňujete potřebné požadavky a sháníte práci, možná hledá právě vás.

Služby osobní asistence začal spolek Podané ruce vykonávat ve Frýdku-Místku v roce 2001. Projet se poté rozšířil i do okolních obcí a měst, ke kterým patří například Ostrava, Karviná, Nový Jičín, Třinec, Opava a další. V těchto dnech Podané ruce hledají nové posily do týmu osobních asistentů.

“Osobní asistence je taková, jak já říkám, lepší pečovatelská služba. My se nezaměřujeme jen na úkony obhospodařit toho člověka, toho klienta a jít domů, ale osobní asistentka je pro něj partner, dívá se na jeho potřeby, dělá věci s ním, nedělá věci za něj. Asistent pomáhá klientovi v domácnosti, jak už hygienou, tak s úklidem, nebo s ním jde jen na procházku. Může s ním jít do kina, do zaměstnání, do školy, pomáháme rodičům, když mají postižené děti, aby si mohli odpočinout, asistentka tráví volný čas s dítětem,” uvedla personalistka spolku Podané ruce Monika Křístková.

Každý, kdo by se chtěl ucházet o pozici osobního asistenta ale musí splňovat určité požadavky a zákonem daná kritéria.

“Osobní asistenti a osobní asistentky musí být lidé empatičtí, kteří chtějí pomáhat, jsou dostatečně fyzicky zdatní a nejsou psychicky labilní, protože je čeká nejenom rozmanitá práce v rámci té pomoci, ale je to i mnohdy hodně náročné. V osobní asistenci pracujeme nejenom od pondělí do pátku, ale i v sobotu, v neděli a ve svátcích, i v těchto časech nás lidé potřebují. Samozřejmě pozice osobních asistentů není jen o tom, že lidé mají to správné srdce na tom správném místě, ale podle zákona o sociálních službách musí mít i tu správnou kvalifikaci, tzn. musí mít absolvován akreditovaný kurz pro pracovníka v přímě obslužné péči,” popsala předsedkyně spolku Podané ruce Helena Fejkusová.

Zájemci o práci osobního asistenta v Podaných rukách veškeré informace a kontakty naleznou na stránkách www.podaneruce.eu v sekci "osobní asistence".

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy