Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poškozený terén dají Technické služby Frýdku-Místku do pořádku

Technické služby se v poslední době potýkaly se stížnostmi kvůli poškozeným travnatým plochám v důsledku kácení stromů. Jaké kroky učiní, aby daly technickou poškozená místa zase do pořádku, povíme v příspěvku.

Stížnosti, připomínky, dotazy, ale i vulgarity a nadávky. Tak tomu všemu musely v předešlých týdnech čelit zaměstnanci i vedení technických služeb. V období vegetačního klidu totiž Technické služby kácely poškozené stromy a zmlazovaly keře a v důsledku těchto prací došlo k poničení některých travnatých ploch, což občany nenechalo klidnými.

“Stromy se kácejí v době vegetačního klidu, tedy od listopadu do konce března. To je doba, kdy klimatické podmínky nejsou příliš ideální, a zejména na jaře, kdy je půda po zimě velice citlivá na jakékoli zatížení. Při kácení se často používá strojní technika, takže místy dochází k rozježdění travnatého povrchu,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

K takovýmto problémům dochází každoročně. Technické služby ale veškerý poškozený terén na vlastní náklady uvedou do původního stavu.

“Samozřejmě chceme ubezpečit občany, že postupně v průběhu dubna i května budou probíhat terénní úpravy, kdy budeme tyto plochy upravovat a osévat travním semenem, aby v době toho největšího vzrůstu se to dalo do původního stavu. Bohužel se asi bez těchto jevů neobejdeme. Jsme si vědomi toho, že i v rámci zimní údržby, když je sněhová pokrývka, někteří naši zaměstnanci vjedou koly na některé části chodníků, kde jsou ty průjezdní oblouky malé nebo ne úplně vhodné, takže i tady budou prováděny terénní úpravy,” řekl předseda představenstva Technických služeb F-M

Tato situace se při kácení a zmlazování opakuje každý rok a bohužel tomu nebude jinak ani v dalších letech. Jednotlivé práce ale zadávají odborníci z odboru Životního prostředí a zemědělství magistrátu a provádějí je zaměstnanci technických služeb, kteří jsou pravidelně proškolováni v arboristické problematice a jsou způsobilí tyto práce vykonávat s patřičnou péčí a odborností.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy