Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci hledali po Frýdku-Místku injekční stříkačky

Strážníci frýdeckomístecké městské policie se připojili k celostátní akci s názvem Jehla. Jak už napovídá název, šlo o akci, během které strážníci hledali po městě injekční stříkačky a jehly.

Městská policie Frýdku-Místku se zapojila do celostátní akce Jehla. V rámci ní strážníci ve vytypovaných lokalitách města hledali injekční stříkačky a jehly.

“Strážníci chodí po městě a kontrolují dětská hřiště a hledají injekční stříkačky. Vzhledem k tomu, že máme uvědomělé občany, tak my jsme dneska žádnou injekční stříkačku nenašli, ale když jsem se dívala do statistiky, tak v letošním roce už zhruba čtyřicet občanů oznámilo, že našli injekční stříkačku,” sdělila manažerka prevence kriminality MP F-M Lenka Pesničáková.

Městská policie se snaží preventivně působit i na děti, které s problematikou narkomanů seznamuje a hlavně je učí, co dělat, když sami najdou injekční stříkačku.

“My chodíme už do školek a tam upozorňujeme děti, že když najdou injekční stříkačku, nemají na ni sahat, mají to oznámit někomu dospělému, buď rodiči, nebo paní učitelce a ti k nám mají zavolat a oznámit, že našli injekční stříkačku. Strážníci přijedou na místo, tu stříkačku vezmou, dají ji do kyblíku a ten se potom nechá speciálně odstranit. Musím říct, že tyto akce jsou hodně podporovány ze strany učitelek, protože ty zvednou telefon a vyčkají na tu hlídku a ti strážníci potom ukáží dětem, jak se ta injekční stříkačka má správně odstranit, že se nemá chytat do holých rukou, ale že strážníci mají gumové rukavice a vezmou si na to kleště,” řekla Pesničáková.

Do akce jehla se strážníci městské policie Frýdku-Místku zapojili v letošním roce poprvé.

Nahlásit chybu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail