Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začala výměna písku v pískovištích

Na dětských pískovištích ve městě začala obměna starého písku za nový. Starý písek pracovníci Technických služeb shrabou a nahradí novým certifikovaným pískem, aby si děti za hezkého počasí měly kde hrát.

S výměnou starého písku v dětských pískovištích začali zaměstnanci Technických služeb 17. dubna. Jde o každoroční činnost, která se s příchodem jara provádí na všech pískovištích ve městě, a to hlavně z hygienických důvodů.

“Každým rokem se staráme o bezpečnost našich dětí, které si hrají na pískovištích, proto se vždycky na jaře snažíme všechna pískoviště vyčistit, vyměnit písek za nový, aby tam nebyly nějaké zbytky po zvířatech nebo nějaké jiné nečistoty. Chceme, aby si naše děti mohli v klidu hrát,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Celkem se jedná o 38 certifikovaných pískovišt, z toho je 14 v místecké části, 24 ve frýdecké. Kromě toho budeme vyměňovat písek i v 87 necertifikovaných pískovištích, z toho je 35 v místecké části a 52 ve Frýdku,” uvedl předseda představenstva Technických služeb F-M Jaromír Kohut.

Na naplnění všech pískovišť potřebují Technické služby zhruba 300 tun nového písku.

“Starý znehodnocený písek se vytěží, poté se naveze ten nový certifikovaný, vyklopí se, rozhází se, rozprostře po celé ploše, zahrabe se to, omete, vyčistí a takhle se pak pokračuje po celém městě,” popsal pracovník Technických služeb F-M Ivo Němec.

Do konce května budou mít všechna pískoviště ve městě nový písek. V létě pak budou Technické služby do nejvíce využívaných pískovišť písek průběžně dosypávat. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy