Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek je městem pro byznys

Frýdek-Místek má na svém kontě další ocenění. V soutěži „Město pro byznys“ letos získal druhé místo v rámci Moravskoslezského kraje. Svědčí to o tom, že je podnikatelsky přívětivým městem.

Frýdek-Místek se každým rokem účastní celorepublikové soutěže Město pro byznys, jejíž výsledek ukáže, do jaké míry jsou města a obce s rozšířenou působností přívětivé pro podnikatele. V letošním roce se Frýdek-Místek umístil na ještě lepší příčce v rámci Moravskoslezského kraje než loni. Jedná se o zatím nejlepší umístěná města v této soutěži.

“Město pro byznys je každoroční velká srovnávací soutěž, která srovnává jednotlivá města v regionu v rámci MS kraje a potom srovnává i v rámci republiky. Pro nás, tím že je to každoroční, je to takovým měřítkem, jestli jde město správným směrem. Někdy před šesti lety, když jsme s touto soutěží začínali, jsme končívali pravidelně někde na dvacátém místě. Dneska vidíme, že jsme každým rokem stoupali. V loňském roce jsme byli a třetím místě a letos dokonce na druhém, takže je vidět, že magistrát dělá kroky k tomu, aby zlepšil podnikatelské prostředí ve městě a vycházel podnikatelům vstříc. Je to opravdu velice hezká vizitka,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií, v nichž figurují všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

“Ta společnost, která to celorepublikově měří, má těch ukazatelů několik. Od přehlednosti informací přes to, kolik stojí odpady, pozemky ve městě apod., těch ukazatelů je opravdu velká spousta. Jak je vidět, nám se to daří, a daří se nám to posouvat výš a výš,” dodal Deutscher.

Vítězem soutěže v rámci Moravskoslezského kraje se stala Ostrava. Po druhém Frýdku-Místku se na třetí pozici umístily Odry.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy