Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhla 110. schůze Rady města Frýdku-Místku

Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 110. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhla první květnová schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní projednávali na šedesát bodů, mezi nimiž byly i ty, které budou 21. května předloženy zastupitelům ke schválení.

“Na radě jsme mimo jiné jednali o dotacích. Doporučujeme například zastupitelstvu

poskytnout čtvrt milionu spolku Cesta bez bariér. Ten na území města zajišťuje alternativní dopravu pro imobilní občany i ty, kteří se stanou imobilními jen dočasně, v důsledku úrazu nebo choroby,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zájemci si službu mohou objednat telefonicky nebo mailem: cestabezbarier@seznam.cz. Služba je provozována v pracovní dny od půl sedmé ráno do tří odpoledne. Rada rozhodovala také o dotacích pro sport.

“V oblasti sportu rada doporučuje podpořit plavecký Lašský sportovní klub, který

navštěvuje na 160 dětí, které mají skvělé výsledky. Dvou set tisícovou dotaci by klub použil na částečnou úhradu nákladů za nájmy plaveckých bazénů a ostatních sportovišť. Rada doporučila zastupitelstvu podpořit i cyklistickou akci - Czech Cycling Tour. Do města by tak opět přijely světové cyklistické týmy a byli bychom opět součástí prestižních cyklistických závodů, které mají obrovský ohlas u fanoušků cyklistiky, ale také u dalších občanů, kteří třeba rádi nakouknou do depa závodníků s celým zázemím. A jednali jsme taky o hokeji. Zastupitelům doporučujeme pokračovat ve spolupráci města s třineckým hokejovým klubem, která trvá od roku 2015 a která pozvedla prestiž místního hokeje i zájem dětí o to, hrát hokej. V loňské sezoně se u nás navíc vyprofilovalo několik hráčů, kteří díky svým výkonům přešli do extraligového týmu HC oceláři Třinec. Podpora by byla ve stejném finančním objemu jako dosud a byla by garantována na čtyři roky,” sdělil primátor.

Rada jednala také o opravách chodníků a komunikací i o chystaných projektových dokumentacích.

“V následujících měsících bude zahájena oprava chodníků v ulicích Pod školou a Nad Stadionem ve Frýdku. Realizovat ji budou naše technické služby. A ty opraví taky komunikace ve vnitrobloku Spořilov mezi ulicemi K. H. Máchy a Wolkerova v Místku. V souvislosti s úpravami ve městě jsme zadali i vypracování projektových dokumentací. Například na vybudování parkovacích míst na ulici Bezručova u parku, které žádají obyvatelé přilehlých domů,” řekl Pobucký.

Na programu jednání byly také zakázky.

“Rada rozhodla zadat milionovou zakázku na rekonstrukci šaten, umýváren a záchodů v mateřské školce Anenská a taky zakázku na opravu hasičské zbrojnice v Zelinkovicích, kde se vymění okna, podlahy, obklady i omítky, fasáda získá nový nátěr a opraví se i elektroinstalace. U téhle zakázky byla smlouva uzavřena až se třetím v pořadí, protože první a druhý zájemce museli z kapacitních důvodů odmítnout uzavření smlouvy. To je trend, firmy mají hodně zakázek a málo lidí, takže musí zakázky odmítat,” řekl primátor.

Rada města dále odsouhlasila zrušení veřejné zakázky na výstavbu skateparku. Co je důvodem?

“Do výběrového řízení, které bylo vypsáno již podruhé, protože poprvé se nikdo nepřihlásil, se teď napodruhé přihlásila jen jedna firma, která navíc nabídla, že zakázku zrealizuje za mnohem vyšší částku, než jsou předpokládané náklady podle projektové dokumentace,” vysvětlil Pobucký.

Radní rozhodovali také o prodeji movitého majetku, který si mohou zakoupit občané města.

“Vyřazený movitý majetek města nabízíme občanům formou aukcí, které probíhají na portále www.aukcefm.cz , odkaz je i na webu města. Tentokrát bude v nabídce elektronika, převážně vyřazené počítače, u kterých se navrhovaná prodejní cena pohybuje okolo 15 stovek, ale bude tam třeba i hlasovací systém za sto tisíc nebo plátno za 20. Termín aukce bude v předstihu zveřejněn na webu města i ve Zpravodaji,” upřesnil primátor.

Mezi body programu bylo také rozhodování o umístění bludných balvanů.

“Bludné balvany ležely v trase horkovodu a z důvodu jeho opravy musely být z místa odstraněny. Následně jsme museli zvolit nové místo, kam je uložit, protože na původní místo to již nelze, v ochranném pásmu inženýrských sítí nesmí růst ani stromy, natož být umístěny několikatunové balvany. Takže balvany najdou své místo u kina Petra Bezruče, v těsné blízkosti náměstí Evropy,” řekl Pobucký.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu. Další jednání rady města proběhne 22. května. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy