Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhla 110. schůze Rady města Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 110. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhla první květnová schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní projednávali na šedesát bodů, mezi nimiž byly i ty, které budou 21. května předloženy zastupitelům ke schválení.

“Na radě jsme mimo jiné jednali o dotacích. Doporučujeme například zastupitelstvu

poskytnout čtvrt milionu spolku Cesta bez bariér. Ten na území města zajišťuje alternativní dopravu pro imobilní občany i ty, kteří se stanou imobilními jen dočasně, v důsledku úrazu nebo choroby,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zájemci si službu mohou objednat telefonicky nebo mailem: cestabezbarier@seznam.cz. Služba je provozována v pracovní dny od půl sedmé ráno do tří odpoledne. Rada rozhodovala také o dotacích pro sport.

“V oblasti sportu rada doporučuje podpořit plavecký Lašský sportovní klub, který

navštěvuje na 160 dětí, které mají skvělé výsledky. Dvou set tisícovou dotaci by klub použil na částečnou úhradu nákladů za nájmy plaveckých bazénů a ostatních sportovišť. Rada doporučila zastupitelstvu podpořit i cyklistickou akci - Czech Cycling Tour. Do města by tak opět přijely světové cyklistické týmy a byli bychom opět součástí prestižních cyklistických závodů, které mají obrovský ohlas u fanoušků cyklistiky, ale také u dalších občanů, kteří třeba rádi nakouknou do depa závodníků s celým zázemím. A jednali jsme taky o hokeji. Zastupitelům doporučujeme pokračovat ve spolupráci města s třineckým hokejovým klubem, která trvá od roku 2015 a která pozvedla prestiž místního hokeje i zájem dětí o to, hrát hokej. V loňské sezoně se u nás navíc vyprofilovalo několik hráčů, kteří díky svým výkonům přešli do extraligového týmu HC oceláři Třinec. Podpora by byla ve stejném finančním objemu jako dosud a byla by garantována na čtyři roky,” sdělil primátor.

Rada jednala také o opravách chodníků a komunikací i o chystaných projektových dokumentacích.

“V následujících měsících bude zahájena oprava chodníků v ulicích Pod školou a Nad Stadionem ve Frýdku. Realizovat ji budou naše technické služby. A ty opraví taky komunikace ve vnitrobloku Spořilov mezi ulicemi K. H. Máchy a Wolkerova v Místku. V souvislosti s úpravami ve městě jsme zadali i vypracování projektových dokumentací. Například na vybudování parkovacích míst na ulici Bezručova u parku, které žádají obyvatelé přilehlých domů,” řekl Pobucký.

Na programu jednání byly také zakázky.

“Rada rozhodla zadat milionovou zakázku na rekonstrukci šaten, umýváren a záchodů v mateřské školce Anenská a taky zakázku na opravu hasičské zbrojnice v Zelinkovicích, kde se vymění okna, podlahy, obklady i omítky, fasáda získá nový nátěr a opraví se i elektroinstalace. U téhle zakázky byla smlouva uzavřena až se třetím v pořadí, protože první a druhý zájemce museli z kapacitních důvodů odmítnout uzavření smlouvy. To je trend, firmy mají hodně zakázek a málo lidí, takže musí zakázky odmítat,” řekl primátor.

Rada města dále odsouhlasila zrušení veřejné zakázky na výstavbu skateparku. Co je důvodem?

“Do výběrového řízení, které bylo vypsáno již podruhé, protože poprvé se nikdo nepřihlásil, se teď napodruhé přihlásila jen jedna firma, která navíc nabídla, že zakázku zrealizuje za mnohem vyšší částku, než jsou předpokládané náklady podle projektové dokumentace,” vysvětlil Pobucký.

Radní rozhodovali také o prodeji movitého majetku, který si mohou zakoupit občané města.

“Vyřazený movitý majetek města nabízíme občanům formou aukcí, které probíhají na portále www.aukcefm.cz , odkaz je i na webu města. Tentokrát bude v nabídce elektronika, převážně vyřazené počítače, u kterých se navrhovaná prodejní cena pohybuje okolo 15 stovek, ale bude tam třeba i hlasovací systém za sto tisíc nebo plátno za 20. Termín aukce bude v předstihu zveřejněn na webu města i ve Zpravodaji,” upřesnil primátor.

Mezi body programu bylo také rozhodování o umístění bludných balvanů.

“Bludné balvany ležely v trase horkovodu a z důvodu jeho opravy musely být z místa odstraněny. Následně jsme museli zvolit nové místo, kam je uložit, protože na původní místo to již nelze, v ochranném pásmu inženýrských sítí nesmí růst ani stromy, natož být umístěny několikatunové balvany. Takže balvany najdou své místo u kina Petra Bezruče, v těsné blízkosti náměstí Evropy,” řekl Pobucký.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu. Další jednání rady města proběhne 22. května. 

Nahlásit chybu


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Na magistrátu proběhla 110. schůze Rady města Frýdku-Místku
Vydáno 3. května 2018 21:23, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 110. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhla první květnová schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní projednávali na šedesát bodů, mezi nimiž byly i ty, které budou 21. května předloženy zastupitelům ke schválení.

“Na radě jsme mimo jiné jednali o dotacích. Doporučujeme například zastupitelstvu

poskytnout čtvrt milionu spolku Cesta bez bariér. Ten na území města zajišťuje alternativní dopravu pro imobilní občany i ty, kteří se stanou imobilními jen dočasně, v důsledku úrazu nebo choroby,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zájemci si službu mohou objednat telefonicky nebo mailem: cestabezbarier@seznam.cz. Služba je provozována v pracovní dny od půl sedmé ráno do tří odpoledne. Rada rozhodovala také o dotacích pro sport.

“V oblasti sportu rada doporučuje podpořit plavecký Lašský sportovní klub, který

navštěvuje na 160 dětí, které mají skvělé výsledky. Dvou set tisícovou dotaci by klub použil na částečnou úhradu nákladů za nájmy plaveckých bazénů a ostatních sportovišť. Rada doporučila zastupitelstvu podpořit i cyklistickou akci - Czech Cycling Tour. Do města by tak opět přijely světové cyklistické týmy a byli bychom opět součástí prestižních cyklistických závodů, které mají obrovský ohlas u fanoušků cyklistiky, ale také u dalších občanů, kteří třeba rádi nakouknou do depa závodníků s celým zázemím. A jednali jsme taky o hokeji. Zastupitelům doporučujeme pokračovat ve spolupráci města s třineckým hokejovým klubem, která trvá od roku 2015 a která pozvedla prestiž místního hokeje i zájem dětí o to, hrát hokej. V loňské sezoně se u nás navíc vyprofilovalo několik hráčů, kteří díky svým výkonům přešli do extraligového týmu HC oceláři Třinec. Podpora by byla ve stejném finančním objemu jako dosud a byla by garantována na čtyři roky,” sdělil primátor.

Rada jednala také o opravách chodníků a komunikací i o chystaných projektových dokumentacích.

“V následujících měsících bude zahájena oprava chodníků v ulicích Pod školou a Nad Stadionem ve Frýdku. Realizovat ji budou naše technické služby. A ty opraví taky komunikace ve vnitrobloku Spořilov mezi ulicemi K. H. Máchy a Wolkerova v Místku. V souvislosti s úpravami ve městě jsme zadali i vypracování projektových dokumentací. Například na vybudování parkovacích míst na ulici Bezručova u parku, které žádají obyvatelé přilehlých domů,” řekl Pobucký.

Na programu jednání byly také zakázky.

“Rada rozhodla zadat milionovou zakázku na rekonstrukci šaten, umýváren a záchodů v mateřské školce Anenská a taky zakázku na opravu hasičské zbrojnice v Zelinkovicích, kde se vymění okna, podlahy, obklady i omítky, fasáda získá nový nátěr a opraví se i elektroinstalace. U téhle zakázky byla smlouva uzavřena až se třetím v pořadí, protože první a druhý zájemce museli z kapacitních důvodů odmítnout uzavření smlouvy. To je trend, firmy mají hodně zakázek a málo lidí, takže musí zakázky odmítat,” řekl primátor.

Rada města dále odsouhlasila zrušení veřejné zakázky na výstavbu skateparku. Co je důvodem?

“Do výběrového řízení, které bylo vypsáno již podruhé, protože poprvé se nikdo nepřihlásil, se teď napodruhé přihlásila jen jedna firma, která navíc nabídla, že zakázku zrealizuje za mnohem vyšší částku, než jsou předpokládané náklady podle projektové dokumentace,” vysvětlil Pobucký.

Radní rozhodovali také o prodeji movitého majetku, který si mohou zakoupit občané města.

“Vyřazený movitý majetek města nabízíme občanům formou aukcí, které probíhají na portále www.aukcefm.cz , odkaz je i na webu města. Tentokrát bude v nabídce elektronika, převážně vyřazené počítače, u kterých se navrhovaná prodejní cena pohybuje okolo 15 stovek, ale bude tam třeba i hlasovací systém za sto tisíc nebo plátno za 20. Termín aukce bude v předstihu zveřejněn na webu města i ve Zpravodaji,” upřesnil primátor.

Mezi body programu bylo také rozhodování o umístění bludných balvanů.

“Bludné balvany ležely v trase horkovodu a z důvodu jeho opravy musely být z místa odstraněny. Následně jsme museli zvolit nové místo, kam je uložit, protože na původní místo to již nelze, v ochranném pásmu inženýrských sítí nesmí růst ani stromy, natož být umístěny několikatunové balvany. Takže balvany najdou své místo u kina Petra Bezruče, v těsné blízkosti náměstí Evropy,” řekl Pobucký.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu. Další jednání rady města proběhne 22. května. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000012751/na-magistratu-probehla-110-schuze-rady-mesta-frydkumistku