Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Faunaparku Frýdek-Místek přednášeli známí architekti

V příspěvku se podíváme do Faunaparku. V jeho areálu totiž proběhla další ze série akcí, které se v něm pořádají. Tentokrát šlo o přednášky na téma Architektura: věc veřejná. Do Frýdku-Místku se na ní sjeli architekti z naší republiky, ale i ze zahraničí.

Architektura: věc veřejná - tak právě na toto téma proběhla v areálu Faunaparku už druhá série přednášek pro veřejnost, které se zúčastnili architekti z Bratislavy, Českých Budějovic a z Brna.

“Všichni budou prezentovat své poslední projekty. Je to zaměřeno na prezentaci architektury veřejnosti a je dobře, když se prezentuje architektura, protože město potřebuje kvalitní architekturu. Děkuji všem pořadatelům, zejména panu architektu Zdeňku Liškovi a Petru Dvořáčkovi za Faunapark,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Mezi přednášejícími byl i místecký rodák Marek Štěpán, který nedávno realizoval další kostel, tentokrát v Sazovicích, jenž byl vybrán v prestižním magazínu Azure top 10 mezi 10 nejlepších realizací světa roku 2017.

“Místek a Frýdek je moje rodné souměstí a tady v zooparku, když ještě fungoval, jsem byl jako dítě, tak jsme si přišel zavzpomínat, jaké to tady bylo. Jinak mám připravenou takovou přednášku o architektuře a demokracii, protože mi to přišlo zásadní pro dnešní dobu. Uvidíme, jestli to na dnešek není moc těžké téma,” řekl architekt Marek Štěpán.

Akce měla také benefiční charakter. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na projekt Zachraňme Faunapark ve Frýdku-Místku.

“My jsme neziskový spolek a děláme to opravdu nízkorozpočtově. Ta problematika je složitější, ale my i z mála dokážeme udělat hodně. Jsou lidi, kteří mají jen nataženou ruku, a já jsem strašně moc rád, že tady je spousta nadšenců, která tomu parku přispívá, nechává tady kus srdce a nechává tady své finance. Děláme ten park pro lidi, nikoliv pro sebe,” popsal předseda Spolku pro Faunapark ve F-M Petr Dvořáček.

Série přednášek na téma architektury byla jednou z mnoha akcí, které ve Faunaparku pravidelně probíhají.

“Jsem velmi rád, že Faunapark má nadšence, kteří se starají a dělají tam spoustu akcí. Město se na mnoha z těch akcí podílí a myslím si, že je to vhodné pro všechny věkové kategorie ve městě od těch maminek s dětmi, které tam mohou najít příjemné prostředí až po seniory, kteří si tam mohou odpočinout. Faunapark má dveře na radnici otevřené a věřím, že se budeme potkávat na dalších akcích ve Faunaparku,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město výrazně Faunapark podporuje a i díky finančním příspěvkům, které poskytuje, se v něm mohou realizovat nutné opravy, které povedou k jeho znovuobnovení.

“Město podporuje Faunapark a my jsme rádi, že ta podpora v tuto chvíli běží. Z významné dotace, kterou dáváme Faunaparku se daří například realizovat chodníčky, které se v loňském roce začaly dělat a letos se s nimi bude pokračovat. Je vidět, že peníze jsou ve Faunaparku potřeba a že končí na správném místě,” doplnil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Výčet dalších akcí, které se ve Faunaparku uskuteční, zájemci naleznou na webových stránkách www.zoofm.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy