Frýdek-Místek si připomněl výročí osvobození od nacistů

Na centrálním hřbitově ve Frýdku se uskutečnil pietní akt k 73. výročí osvobození města. Jeho vedení za účasti významných hostů uctilo památku padlých hrdinů kyticemi a věnci.

Českou a ruskou státní hymnou započal na centrálním hřbitově ve Frýdku pietní akt k třiasedmdesátému výročí osvobození města Frýdku-Místku od německé nadvlády. Uctít památku padlých vojáků přišli zástupci města spolu se členy Československé obce legionářské a generálního konzula Ruské federace Alexandera Nikolaeviche Budaeva, kteří si postupně vzali úvodní slovo. Poté, co odezněly úvodní proslovy, vzdali zúčastnění čest padlým hrdinům druhé světové války položením kytic a věnců k památníkům.

“To, že tu dneska jsme, znamená, že před 73 lety vojska sovětské armády postupovala od našich hranic se Slovenskem přes Mosty u Jablunkova a ostatní - Jablunkov, Bystřice, Třinec - až do těchto míst. Já se těchto akcí pravidelně účastním a jsem moc rád, že tu dneska byla i školní mládež, protože ta by měla vědět a znát všechny ty důsledky druhé světové války,” řekl předseda ČsOL, jednoty Frýdek-Místek Petr Majer.

“Dnes jsme si tady připomněli 73 let od ukončení druhé světové války a já bych chtěl podotknout, že v rámci Moravskoslezského kraje za armádu si vždy výročí osvobození připomínáme od 15. dubna, kdy tehdejší první československá tanková brigáda překonala hranice u obce Sudice a začala tak cesta za osvobozením. Cílem těchto pietních aktů si připomenout, kdo tady bojoval za naši svobodu, a dále předávat odkaz vlastenectví na současnou mládež a současnou populaci,” uvedl mluvčí Krajského vojenského velitelství Ostrava Martin Ogořalek.

Pod památníkem na centrálním hřbitově leží ostatky 966 vojínů a 77 důstojníků Rudé armády padlých při květnových bojích v prostoru Českého Těšína, Fryštátu, Frýdku-Místku a Nového Jičína. V čestných hrobech naproti památníku je pochováno 50 místních občanů, kteří bojovali za své město.
Enigmatické variace / detektivní komedie

Dnes 19:00 - 1:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

18.10. 18:00 - 15.10. 1:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 15.10. 1:02
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

GTB GROUP, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

HB group Facility s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 013 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu