Frýdek-Místek si připomněl výročí osvobození od nacistů

Na centrálním hřbitově ve Frýdku se uskutečnil pietní akt k 73. výročí osvobození města. Jeho vedení za účasti významných hostů uctilo památku padlých hrdinů kyticemi a věnci.

Reklama

Českou a ruskou státní hymnou započal na centrálním hřbitově ve Frýdku pietní akt k třiasedmdesátému výročí osvobození města Frýdku-Místku od německé nadvlády. Uctít památku padlých vojáků přišli zástupci města spolu se členy Československé obce legionářské a generálního konzula Ruské federace Alexandera Nikolaeviche Budaeva, kteří si postupně vzali úvodní slovo. Poté, co odezněly úvodní proslovy, vzdali zúčastnění čest padlým hrdinům druhé světové války položením kytic a věnců k památníkům.

“To, že tu dneska jsme, znamená, že před 73 lety vojska sovětské armády postupovala od našich hranic se Slovenskem přes Mosty u Jablunkova a ostatní - Jablunkov, Bystřice, Třinec - až do těchto míst. Já se těchto akcí pravidelně účastním a jsem moc rád, že tu dneska byla i školní mládež, protože ta by měla vědět a znát všechny ty důsledky druhé světové války,” řekl předseda ČsOL, jednoty Frýdek-Místek Petr Majer.

“Dnes jsme si tady připomněli 73 let od ukončení druhé světové války a já bych chtěl podotknout, že v rámci Moravskoslezského kraje za armádu si vždy výročí osvobození připomínáme od 15. dubna, kdy tehdejší první československá tanková brigáda překonala hranice u obce Sudice a začala tak cesta za osvobozením. Cílem těchto pietních aktů si připomenout, kdo tady bojoval za naši svobodu, a dále předávat odkaz vlastenectví na současnou mládež a současnou populaci,” uvedl mluvčí Krajského vojenského velitelství Ostrava Martin Ogořalek.

Pod památníkem na centrálním hřbitově leží ostatky 966 vojínů a 77 důstojníků Rudé armády padlých při květnových bojích v prostoru Českého Těšína, Fryštátu, Frýdku-Místku a Nového Jičína. V čestných hrobech naproti památníku je pochováno 50 místních občanů, kteří bojovali za své město.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 23:59
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 23:59
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 23:59
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu