Frýdek-Místek vystaví chybějící mosty pro obchvat

Další radostná zprává, která se týká obchvatu Frýdku-Místku. Kromě toho, že vláda schválila jeho výstavbu, se městu podařilo také získat dotaci na stavbu dvou napojovacích mostů, které byly dříve z plánů obchvatu vyškrtnuty. Město je tak může začít stavět.

Realizace obchvatu Frýdku-Místku, na který občané čekají desítky let, se konečně rozeběhla. Vláda schválila jeho výstavbu, podařilo se vysoutěžit stavební firmu a podepsat smlouvu. Už dnes mohou lidé, kteří chodí kolem Olešné, vidět, že probíhá skrývka, což je neklamný důkaz toho, že stavba skutečně začala. A další příjemná zpráva na sebe nenechala dlouho čekat.

“Podařilo se nám sehnat dotaci na mosty, které byly vyškrtnuty. My na nich ale trváme, protože to jsou volnočasové mosty, jsou pro naše občany, aby se nezhoršila dopravní obslužnost směrem na Olešnou. Získali jsme na ně dotaci 85 procent nákladů, takže skoro 59 milionů korun,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Současně dále probíhají práce na sanaci Skatulova hliníku.

“Tady jsou mírně ve skluzu, ale máme informaci z ministerstva financí, které to dozoruje, že se firma pokouší tu ztrátu dohnat a že by ta stavba obchvatu, která bude vzápětí probíhat, neměla být ohrožena, ani ty termíny by neměly být ohroženy,” řekl Deutscher.

K oficiálnímu zahájení stavby první části obchvatu by mělo dojít 22. května slavnostním poklepáním základního kamene. My budeme při tom a přineseme vám aktuální informace.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

Dnes 8:00 - 13:56
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

Dnes 15:00 - 13:56
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Cieslar, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 32 830 Kč do 34 830 Kč

Detail

Elvir Ramadani
Frýdek-Místek
od 14 800 Kč do 15 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků