Reklama

Frýdek-Místek vystaví chybějící mosty pro obchvat

Další radostná zprává, která se týká obchvatu Frýdku-Místku. Kromě toho, že vláda schválila jeho výstavbu, se městu podařilo také získat dotaci na stavbu dvou napojovacích mostů, které byly dříve z plánů obchvatu vyškrtnuty. Město je tak může začít stavět.

Reklama

Realizace obchvatu Frýdku-Místku, na který občané čekají desítky let, se konečně rozeběhla. Vláda schválila jeho výstavbu, podařilo se vysoutěžit stavební firmu a podepsat smlouvu. Už dnes mohou lidé, kteří chodí kolem Olešné, vidět, že probíhá skrývka, což je neklamný důkaz toho, že stavba skutečně začala. A další příjemná zpráva na sebe nenechala dlouho čekat.

“Podařilo se nám sehnat dotaci na mosty, které byly vyškrtnuty. My na nich ale trváme, protože to jsou volnočasové mosty, jsou pro naše občany, aby se nezhoršila dopravní obslužnost směrem na Olešnou. Získali jsme na ně dotaci 85 procent nákladů, takže skoro 59 milionů korun,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Současně dále probíhají práce na sanaci Skatulova hliníku.

“Tady jsou mírně ve skluzu, ale máme informaci z ministerstva financí, které to dozoruje, že se firma pokouší tu ztrátu dohnat a že by ta stavba obchvatu, která bude vzápětí probíhat, neměla být ohrožena, ani ty termíny by neměly být ohroženy,” řekl Deutscher.

K oficiálnímu zahájení stavby první části obchvatu by mělo dojít 22. května slavnostním poklepáním základního kamene. My budeme při tom a přineseme vám aktuální informace.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 20:38
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 20:38
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu