Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek trápí rozkopané silnice a uzavírky

Frýdek-Místek trápí dopravní omezení a uzavírky. Na vině jsou nejrůznější opravy silnic. Těch se ve městě nešťastně sešlo několik najednou. Kolony a zpoždění jsou teď každodenním chlebem řidičů.

Rozkopané město a šílená doprava. Tak to dnes vypadá ve Frýdku-Místku. Na území města je několik kilometrů silnic, které mají různé majitele. Hlavní a frekventované tahy patří nejčastěji státu nebo kraji, ostatní jsou ve správě města. Majitelé jednotlivých komunikací si sami určují způsob a termíny oprav. A těch se nyní sešlo až příliš najednou.

“Bohužel zákony ČR, které rozdělují pozemní komunikace v celé republice, jsou nastaveny takovým způsobem, že ne všechny silnice, které jsou na území města, jsou městské. Z toho důvodu silnice druhé třídy například patří Moravskoslezskému kraji a ten se o ně stará. My jako město nejsme schopni ovlivnit to, kdy bude nějaká oprava provedena. Můžeme pouze žádat kraj, aby to nějak uzpůsobil, rozdělil na etapy, ale bohužel ten výsledek je nakonec na tom kraji, a jak si to kraj udělá, tak to je,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A právě Moravskoslezský kraj v tuto chvíli ve městě realizuje hned dvě velké opravy souběžně.

“Poslední čtyři roky kraj avizoval, že chce tuto opravu provádět. My jsme po celou tu dobu upozorňovali, aby ty opravy neprobíhali současně, aby byly minimálně v ročním zpoždění od sebe, ale bohužel kraj měl nějaké chyby v soutěži, tu soutěž musel opakovat a stalo se to, že se ty opravy potkaly. My s tím nemůžeme nic dělat...” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

“Je to klasické téma nejen pro Frýdek-Místek, ale i pro Ostravu, kdy je rozkopané celé město, kdy se v jednu chvíli dělá více oprav. Já se zkusím divákům omluvit a chci říct, že ti úředníci opravdu nejsou žádní pitomci, když to tak můžu říct, aby plánovali ty opravy najednou. Je to prostě dáno tím, že v ČR jsou nějaké zákony, jsou nějaké odvolačky a podobně, takže cestu, kterou jsme plánovali opravit v roce 2016, opravujeme v roce 2018 a tak dál,” vysvětlil náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Dopravní situaci ve městě budeme i nadále sledovat a přineseme vám aktuální informace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy