Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kavárna Radhošť ve Frýdku-Místku našla nového nájemce

Město našlo nového nájemníka kavárny Radhošť. Nově bude prostory využívat společnost vyrábějící medové dorty. Dnes probíhá v budově rekonstrukce, aby se nová kavárna mohla co nejdříve otevřít.

Kavárna Radhošť stojící na třídě T. G. Masaryka patří neodmyslitelně k Frýdku-Místku. Je zapsána na seznamu kulturních památek. V roce 2009 prošla kavárna rekonstrukcí kuchyně a zázemí. Na začátku tohoto roku ale svou provozní činnost ukončil nájemce a kavárna zůstala nevyužitá.

“Pro nás to byl určitý problém, protože nájemci se pro tuto kavárnu shánějí velice obtížně. Kavárna trpí historicky několika nedostatky, především jde o parkování, protože dneska lidé chtějí do kavárny přijet přímo až před dveře, což je takový trend všude ve světě, a pak je problémem i to, že je na odlehlejším místě, přestože je v centru,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Město vyhlásilo výběrové řízení a bylo v očekávání, zda se přihlásí někdo, kdo dá nevyužité kavárně nový život, a přihlásili se dva zájemci.

“Nakonec Rada města schválila jednoho z těchto dvou zájemců a je to Marlenka zastoupená panem Avetisyanem. My jsme rádi, že to je právě on, protože je to známý podnikatel, který vyrábí spoustu zajímavých a chutných cukrářských výrobků, čímž proslavil Frýdek-Místek, za což jsme vděčni. Máme v něm garanci, že podle jeho představ to bude podnik na úrovni, že ty krásné prostory oživí a bude v nich exkluzivní kavárna s dobrou kávou a výbornými cukrářskými výrobky, případně možná i nějakou kuchyní,” dodal Kajzar.

“Společnost Marlenka, která před mnoha lety začínala ve Frýdku-Místku jako malá rodinná firma, se postupně rozrostla v obrovskou společnost, která je dneska v průmyslové zóně ve Frýdku-Místku, a já jsem velmi rád, že to spojení s městem pokračuje i v tom, že do budoucna bude v kavárně Radhošť. Marlenka se dneska vyváží do mnoha desítek zemí po celém světě a já věřím, že její výrobky v této kavárně budou chutnat všem občanům našeho města,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V současné době probíhá v prostorách kavárny rekonstrukce. Renovují se parkety, probíhá výmalba a renovací projde i nábytek, tak aby nová kavárna byla důstojná a příjemná a lidé se do ní rádi vraceli. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy