Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Žirafy vystavují svá díla v kině Vlast ve Frýdku-Místku

V příspěvku se podíváme do kina Vlast. V těchto dnech tam totiž probíhá výstava dílek klientů Žirafy - integrovaného centra. My jsme nechyběli na vernisáži této povedené výstavy.

Motanice a nic více. Takový je název výstavy, která během těchto dnů probíhá v prostorách Nové scény Vlast. Autory děl jsou klienti Žirafy - integrovaného centra. A jako každá výstava, byla i tato zahájena slavnostní vernisáží, na které nechyběla ani malá kulturní vložka.

“Je to výstava prací našich klientů, kteří dělají výrobky v denním stacionáři v oddělení dílen a touto vernisáží chceme oslavit tu jejich tvořivost a proces té výroby, který nás na tom asi nejvíce baví. Chceme se ale pak vždy potkat, pozvat rodiče a všechny naše podporovatele a oslavit tak ten den,” řekla ředitelka Žirafy - Integrovaného centra Frýdek-Místek Natálie Hamplová.

Motem centra je život s radostí a fantazií a v tomto směru tam také pracují se svými klienty, dětmi a dospělými s mentálním postižením. Vystavena je jejich kreativní tvorba z textilních materiálů.

“jsem moc rád, že městská organizace Žirafa uspořádala tuto vernisáž. Tyto aktivity jsou důležité, aby se ti klienti, kteří jsou postižení, začleňovali do běžné společnosti. Je vidět, že jejich tvořivost jim neklade meze. Ty vystavené obrázky jsou velice krásné. Musím říct, že jsem velice spokojený s činností této organizace,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Výstava Motanice a nic více potrvá až do 1. června.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků