Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Žirafy vystavují svá díla v kině Vlast ve Frýdku-Místku

V příspěvku se podíváme do kina Vlast. V těchto dnech tam totiž probíhá výstava dílek klientů Žirafy - integrovaného centra. My jsme nechyběli na vernisáži této povedené výstavy.

Motanice a nic více. Takový je název výstavy, která během těchto dnů probíhá v prostorách Nové scény Vlast. Autory děl jsou klienti Žirafy - integrovaného centra. A jako každá výstava, byla i tato zahájena slavnostní vernisáží, na které nechyběla ani malá kulturní vložka.

“Je to výstava prací našich klientů, kteří dělají výrobky v denním stacionáři v oddělení dílen a touto vernisáží chceme oslavit tu jejich tvořivost a proces té výroby, který nás na tom asi nejvíce baví. Chceme se ale pak vždy potkat, pozvat rodiče a všechny naše podporovatele a oslavit tak ten den,” řekla ředitelka Žirafy - Integrovaného centra Frýdek-Místek Natálie Hamplová.

Motem centra je život s radostí a fantazií a v tomto směru tam také pracují se svými klienty, dětmi a dospělými s mentálním postižením. Vystavena je jejich kreativní tvorba z textilních materiálů.

“jsem moc rád, že městská organizace Žirafa uspořádala tuto vernisáž. Tyto aktivity jsou důležité, aby se ti klienti, kteří jsou postižení, začleňovali do běžné společnosti. Je vidět, že jejich tvořivost jim neklade meze. Ty vystavené obrázky jsou velice krásné. Musím říct, že jsem velice spokojený s činností této organizace,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Výstava Motanice a nic více potrvá až do 1. června.
Harai s.r.o., pracoviště ZZC Vyšní Lhoty
Vyšní Lhoty
od 15 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 140 do 15 200 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků