Reklama

Ve F-M proběhlo 23. zasedání zastupitelstva města

Ve Frýdku-Místku proběhlo 23. zasedání zastupitelstva města. Na programu bylo například poskytnutí neinvestičních dotací z rozpočtu i dotačních programů města, vyhláška o nočním klidu nebo debata ohledně dopravního podniku.

Reklama

Ve velké zasedací síní frýdeckého magistrátu proběhlo v pořadí 23. zasedání zastupitelstva města Frýdku-Místku. Zastupitelé se mimo jiné zabývali vyhláškou o nočním klidu i stanovením počtu členů Zastupitelstva města a počtu volebních obvodů pro volební období 2018–2022. Schvalovali také memorandum o spolupráci s HC Oceláři Třinec. Řešily se také dotace městskému fotbalovému klubu na úhradu nákladů spojených s družstvem mužů.

“Na předchozích jednáních zastupitelstva tato dotace nebyla schválena z mnoha důvodů. Nyní byly dány požadavky města na fotbalový klub, aby vytvořili koncepci dalšího vývoje fotbalového klubu, aby navrátili do správní rady pana Mamulu a pana Kovala, kteří byli v minulém roce odvolání, a aby zároveň začalo vedení akciové společnosti komunikovat více s fanoušky. Opravdu komunikace začala probíhat, pánové Mamula a Koval byli navráceni do správní rady akciové společnosti a co se týče nějaké koncepce, tak ta bude vytvořena na základě nynějších událostí, kdy tým má jistotu sestupu, a ta koncepce, kterou připravovali, se musí předělat a musí být přizpůsobena tomu, co a jak nás čeká dále. Já jsem rád, že tato dotace i přesto, že ty sportovní výsledky na jaře nebyly úplně nejlepší, byla schválena. Pozitivně vnímám to, že do A týmu byli zapracováni odchovanci a že ti, co chodili na fotbal, určitě ocenili herní projev týmu, který byl oproti podzimní části lepší,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Samostatnou kapitolou bylo také jednání ohledně Dopravního podniku. Na stole byla i zpráva o postupu přípravy a výstavby silnice I/48 a probíralo se také téma hotelu Centrum, který jde do veřejné dražby. My se těmito body bude zabývat podrobněji v samostatných reportážích, které vám přineseme v dalších vydáních Frýdeckomísteckoho expresu.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 11:59
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 11:59
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 11:59
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu