Ve F-M proběhlo 23. zasedání zastupitelstva města

Ve Frýdku-Místku proběhlo 23. zasedání zastupitelstva města. Na programu bylo například poskytnutí neinvestičních dotací z rozpočtu i dotačních programů města, vyhláška o nočním klidu nebo debata ohledně dopravního podniku.

Ve velké zasedací síní frýdeckého magistrátu proběhlo v pořadí 23. zasedání zastupitelstva města Frýdku-Místku. Zastupitelé se mimo jiné zabývali vyhláškou o nočním klidu i stanovením počtu členů Zastupitelstva města a počtu volebních obvodů pro volební období 2018–2022. Schvalovali také memorandum o spolupráci s HC Oceláři Třinec. Řešily se také dotace městskému fotbalovému klubu na úhradu nákladů spojených s družstvem mužů.

“Na předchozích jednáních zastupitelstva tato dotace nebyla schválena z mnoha důvodů. Nyní byly dány požadavky města na fotbalový klub, aby vytvořili koncepci dalšího vývoje fotbalového klubu, aby navrátili do správní rady pana Mamulu a pana Kovala, kteří byli v minulém roce odvolání, a aby zároveň začalo vedení akciové společnosti komunikovat více s fanoušky. Opravdu komunikace začala probíhat, pánové Mamula a Koval byli navráceni do správní rady akciové společnosti a co se týče nějaké koncepce, tak ta bude vytvořena na základě nynějších událostí, kdy tým má jistotu sestupu, a ta koncepce, kterou připravovali, se musí předělat a musí být přizpůsobena tomu, co a jak nás čeká dále. Já jsem rád, že tato dotace i přesto, že ty sportovní výsledky na jaře nebyly úplně nejlepší, byla schválena. Pozitivně vnímám to, že do A týmu byli zapracováni odchovanci a že ti, co chodili na fotbal, určitě ocenili herní projev týmu, který byl oproti podzimní části lepší,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Samostatnou kapitolou bylo také jednání ohledně Dopravního podniku. Na stole byla i zpráva o postupu přípravy a výstavby silnice I/48 a probíralo se také téma hotelu Centrum, který jde do veřejné dražby. My se těmito body bude zabývat podrobněji v samostatných reportážích, které vám přineseme v dalších vydáních Frýdeckomísteckoho expresu.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Správa státních hmotných rezerv - pracov. Hnojník
Hnojník
od 18 080 do 22 990 Kč/měsíc

Detail

Stavby COMPLET s.r.o., pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OKNA & DVEŘE KAPSIA s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků