Reklama

Sucho si ve Frýdku-Místku vyžádalo mimořádnou zálivku stromků

Teplé a suché počasí letošního jara si vyžádalo nestandardní opatření. Zaměstnanci Technických služeb zahájili pravidelnou zálivku mladých stromků. Ta se přitom v jarních měsících běžně nedělá.

Reklama

Frýdek-Místek každoročně vysazuje stovky nových stromů a tisíce keřů, které zachycují částice prachu a umí pohltit i emise z výfuků aut. Loni bylo na území města vysazeno 263 nových stromů a přes 2 500 keřů. Letos město v podobném duchu pokračuje. Kvůli suchu muselo navíc netradičně v tomto ročním období zahájit pravidelnou zálivku nově vysazených a mladých stromů.

“Začíná nová sezóna, takže zaměstnanci Technických služeb ve spolupráci s odborem životního prostředí chodí po městě a vysazují nové květiny. Děláme květinové záhony, které se v minulých letech velmi osvědčily a občané města jsou na ně pyšní. Myslím si, že se to všem líbí, takže v tom budeme nadále pokračovat. Jsem rád, že se mi podařilo přesvědčit zastupitele, aby mi ty finanční prostředky na zeleň nevzali a dokonce mi je navýšili. Součástí toho je i výsadba nových stromů a ty v dnešním počasí, kdy je celkem sucho, potřebují speciální zálivku, takže děláme i tu, aby ty stromy neusychaly a bylo vše v pořádku,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Kvůli krajně nepříznivému suchému počasí byly Technické služby nuceny zahájit zálivku už v dubnu.

“Jelikož dubnové počasí bylo krajně nepříznivé na vláhu, byli jsme nuceni už kolem 10. dubna zcela mimořádně zahájit zálivku stromů, které jsme vysadili na podzim roku 2016, prakticky všechny stromy, které jsme vysadili v roce 2017, i letošní, které vysazujeme již v průběhu jarních měsíců. Jedná se o necelou pětistovku stromů, přičemž teď v druhé polovině května budeme dokončovat i výsadbu nových keřů. Pro zajímavost mohu říct, že v současné době se na území města nachází zhruba tři a půl tisíce keřů a asi 17 a půl tisíce jehličnatých a listnatých stromů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Protože vláhový deficit je stále dost velký, budou Technické služby s předčasnou zálivkou pravděpodobně pokračovat. 
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 4:33
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 4:33
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu