Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začala výstavba světelné křižovatky na Letné

Během následujících měsíců vznikne na Letné světelná křižovatka. Jedná se o frekventovaný úsek, kde jezdí auta vysokou rychlostí a řidiči mají problém křižovatkou projet. Semafory tak pomohou vyřešit letitý problém.

Už několik let chce město vybudovat semafory na Letné, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant. Dopravní situace je na této frekventované čtyřproudé silnici velice složitá, zejména pak pro řidiče, kteří chtějí vyjet z vedlejší silnice na hlavní.

“Toto místo už dlouhé roky trpí tím, že kolem jezdí řidiči velice rychle, a navíc tam té dopravy neustále přibývá. Velice obtížně se tam z té křižovatky vyjíždí ven. Někdy se stává i to, že tam jsou i parkoviště a ta jsou obsazena velkými vozidly, a potom je to vyjíždění z ulice Čelakovského velmi nepřeheldné a nebezpečné. My to už od roku 2010 řešíme s majitelem komunikace, tím je ŘSD. Měli jsme představu, že tam uděláme kruhový objezd. Ten by podle nás celou situaci vyřešil. Bohužel nám ho ŘSD zamítlo. Proto jsme v roce 2013 začali řešit, zda se tam vleze klasická světelná křižovatka,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Po zjištění, že se klasická světelná křižovatka na místo vejde byla v roce 2015 zadána projektová dokumentace a začala se vyřizovat veškerá nutná povolení. Ta město získalo v loňském roce a nyní došlo k realizaci samotné křižovatky.

“Ve třetí dekádě května jsme zahájili přípravné práce, v posledním květnovém týdnu začneme výkopovými pracemi pro výstavbu nových tří sloupů veřejného osvětlení plus výstavbu tří sloupů pro světelné signalizační zařízení. V rámci těchto prací budou dotčené chodníky nově upraveny, v místech, kde je přechod pro chodce, budou vytvořeny nové bezbariérové přístupy. Povrchy nových chodníků budou z litého asfaltu,” uvedl předseda Technických služeb F-M Jaromír Kohut.

Nová světelná křižovatka by měla být hotova do konce září. Celkové náklady činí bezmála tři miliony korun bez DPH.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy