Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O Dopravním podniku Frýdku-Místku se rozhodne v prosinci

Zastupitelé Frýdku-Místku na svém posledním zasedání nepodpořili dopravní podnik. O tom, jaký osud jej čeká tak bude rozhodovat nové zastupitelstvo v prosinci.

Dopravní podnik Frýdku-Místku opět nenašel podporu zastupitelů. Na jejich posledním zasedání jim dopravní podnik předložil 12 variant, z nichž zastupitelé žádnou neschválili. Nakonec rozhodli, že se dopravním podnikem bude zabývat až nové zastupitelstvo v prosinci.

“Myslím si, že hlavní příčiny jsou v tom, že Dopravní podnik předložil varianty, které jsou podle důvodové zprávy dražší než stávající dopravce. Dalším důvodem je, že i zázemí bylo jako provizorium. Byla dohoda, že budeme předělávat stávající autobusové nádraží na zázemí Dopravního podniku, což dneska není, jsou navržené jiné varianty. Za další, dopravní podnik nedosáhne na dotace. Potom tam byly ještě otázky ohledně dalších věcí, které se jevily velmi problematicky v informacích, jako ceny autobusů, věci ohledně mezd a tak dále. Ale největší zásadním problémem je počet řidičů. Navrhovaný počet byl u varianty číslo jedna třeba 98 řidičů. Já si nedovedu představit, jak v dnešních podmínkách by dopravní podnik tyto řidiče sháněl. My podporujeme myšlenku dopravního podniku, ale ne za těchto podmínek, které nám byly předloženy,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

“Protiargumentů bylo několik, že to ještě není připraveno, že ještě nenastala ta správná doba, prostě každý zastupitel si něco svého našel. Těch argumentů bylo poměrně hodně, ale myslím, že ten hlavní žádný nezazněl. Žádný argument nebyl, jakože toto je špatně spočítáno, toto nesedí, nic takového tam nebylo. Byly to spíš takové povrchní informace. Za mě je to škoda, protože město nevyužilo tu možnost vzít tu dopravu samo do svých rukou, dělat si samo jízdní řády, nastavovat kvalitu služby, určovat si, jak ty autobusy budou jezdit. Mohli jsme to mát ve svých rukou a tady zastupitelé řekli, ať to řeší další zastupitelstvo,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Dopravní podnik teď bude aktualizovat nabídku, kterou pak předloží v prosinci novému zastupitelstvu. To poté rozhodne, co s dopravním podnikem udělá, zda nabídku přijme, nebo zvolí nějakou jinou variantu včetně zrušení dopravního podniku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

První KEY - STAV, a.s. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry