Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava origami modelů v bývalé Moravia bance ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek ve spolupráci s KulturouFM a Drahomírou Jurtíkovou uspořádalo výstavu Origami – umění skládání z papíru autora Víti Masopusta. Koná se v budově bývalé Moravia banky v Místku. Více v poslední reportáži.

Prostor bývalé Místecké záložny v těchto dnech zdobí zajímavá výstava. Návštěvníci zde spatří origami modely různých tvarů a velikostí.

“Rád bych pozval veřejnost na jedinečnou výstavu origami. Jedná se o výstavu zdejšího rodáka, absolventa gymnázia Petra Bezruče, origamisty, pana doktora Víti Masopusta, který zde představuje své výtvory. Jedná se o origami, které se skládají třeba i několik hodin, drtivá většina je vytvořena pouze z jednoho listu papíru. Je zde i připraven pro základní školy doprovodný program, kde si děti mohou vyrobit nějaké ty jednodušší origami. Jsem rád, že město tuto akci finančně podpořilo a věřím, že tato výstava ještě v kombinaci s tím, že občané mají možnost vidět prostory Moravia banky, si najde své návštěvníky,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Objekt bývalé Moravia banky odkoupilo město v loňském roce a má s ním velké plány.

“Do budoucna by město rádo v prostorách Moravia banky vybudovalo městskou galerii, která zde ve městě chybí. Chci poděkovat všem, kteří se na této výstavě podíleli, ať už autorovy, panu Masopustovi, tak paní Jurtíkové, paní Kohutové a zaměstnancům KulturyFM, kteří se zasadili o to, aby zde tato výstava byla realizována,” sdělil Machala.

Výstava Víti Masopusta - Origami - umění skládání z papíru - potrvá v budově bývalé Moravia banky do 6. června. Přístupná je od pondělí do pátku vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků