Reklama

Výstava origami modelů v bývalé Moravia bance ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek ve spolupráci s KulturouFM a Drahomírou Jurtíkovou uspořádalo výstavu Origami – umění skládání z papíru autora Víti Masopusta. Koná se v budově bývalé Moravia banky v Místku. Více v poslední reportáži.

Reklama

Prostor bývalé Místecké záložny v těchto dnech zdobí zajímavá výstava. Návštěvníci zde spatří origami modely různých tvarů a velikostí.

“Rád bych pozval veřejnost na jedinečnou výstavu origami. Jedná se o výstavu zdejšího rodáka, absolventa gymnázia Petra Bezruče, origamisty, pana doktora Víti Masopusta, který zde představuje své výtvory. Jedná se o origami, které se skládají třeba i několik hodin, drtivá většina je vytvořena pouze z jednoho listu papíru. Je zde i připraven pro základní školy doprovodný program, kde si děti mohou vyrobit nějaké ty jednodušší origami. Jsem rád, že město tuto akci finančně podpořilo a věřím, že tato výstava ještě v kombinaci s tím, že občané mají možnost vidět prostory Moravia banky, si najde své návštěvníky,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Objekt bývalé Moravia banky odkoupilo město v loňském roce a má s ním velké plány.

“Do budoucna by město rádo v prostorách Moravia banky vybudovalo městskou galerii, která zde ve městě chybí. Chci poděkovat všem, kteří se na této výstavě podíleli, ať už autorovy, panu Masopustovi, tak paní Jurtíkové, paní Kohutové a zaměstnancům KulturyFM, kteří se zasadili o to, aby zde tato výstava byla realizována,” sdělil Machala.

Výstava Víti Masopusta - Origami - umění skládání z papíru - potrvá v budově bývalé Moravia banky do 6. června. Přístupná je od pondělí do pátku vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 11:08
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 11:08
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 11:08
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu