Reklama

Frýdek-Místek připravuje střednědobý plán pro soc. oblast

Frýdek-Místek v současné době připravuje střednědobý plán pro sociální služby na rok 2019 až 2021. Plán se dotýká řady témat v sociální oblasti a my vám teď některé z nich představíme v krátké zprávě.

Reklama

Sociální oblast je pro Frýdek-Místek důležitá a už v minulosti učinil řadu kroků k tomu, aby se jednotlivé sociální služby, které na území města poskytují nejrůznější organizace, zlepšovaly. Proto už dnes odbor sociálních služeb magistrátu připravuje střednědobý plán pro oblast sociálních služeb na nadcházející tři roky.

“V současné době připravujeme střednědobý plán rozvoje sociálních služeb pro rok 2019 - 2021, v němž řešíme témata, jako je sociální bydlení pro osoby s nízkými příjmy, nebo krizové bydlení na přechodnou dobu, což jsou krátkodobé nouzové systémy pro osoby a domácnosti, dále chráněné bydlení pro osoby s duševním onemocněním a v neposlední řadě rozšíření kapacit sociálních služeb v domovech se zvláštním režimem, kde jsou lidé s demencí nebo s alzheimerem. Toto jsou palčivá témata, která se tady našeho odboru sociálních služeb týkají,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Jedním z plánů je navýšení kapacit určitých služeb.

“Nemáme tady dostatečný počet třeba chráněného bydlení nebo eventuálně pro osoby sociálně slabé, které mají nízké příjmy. Tady ve městě takových to bytových prostor moc není, takže bychom do budoucna chtěli tyto kapacity navýšit,” řekl Žabka.

Jak se budou tyto sociální služby do budoucna vyvíjet budeme sledovat.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 10:10
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 10:10
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 10:10
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu