Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek připravuje střednědobý plán pro soc. oblast

Frýdek-Místek v současné době připravuje střednědobý plán pro sociální služby na rok 2019 až 2021. Plán se dotýká řady témat v sociální oblasti a my vám teď některé z nich představíme v krátké zprávě.

Sociální oblast je pro Frýdek-Místek důležitá a už v minulosti učinil řadu kroků k tomu, aby se jednotlivé sociální služby, které na území města poskytují nejrůznější organizace, zlepšovaly. Proto už dnes odbor sociálních služeb magistrátu připravuje střednědobý plán pro oblast sociálních služeb na nadcházející tři roky.

“V současné době připravujeme střednědobý plán rozvoje sociálních služeb pro rok 2019 - 2021, v němž řešíme témata, jako je sociální bydlení pro osoby s nízkými příjmy, nebo krizové bydlení na přechodnou dobu, což jsou krátkodobé nouzové systémy pro osoby a domácnosti, dále chráněné bydlení pro osoby s duševním onemocněním a v neposlední řadě rozšíření kapacit sociálních služeb v domovech se zvláštním režimem, kde jsou lidé s demencí nebo s alzheimerem. Toto jsou palčivá témata, která se tady našeho odboru sociálních služeb týkají,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Jedním z plánů je navýšení kapacit určitých služeb.

“Nemáme tady dostatečný počet třeba chráněného bydlení nebo eventuálně pro osoby sociálně slabé, které mají nízké příjmy. Tady ve městě takových to bytových prostor moc není, takže bychom do budoucna chtěli tyto kapacity navýšit,” řekl Žabka.

Jak se budou tyto sociální služby do budoucna vyvíjet budeme sledovat.
Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Dobrý domov s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí
Frýdek-Místek
od 6 984 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků