Reklama

Frýdek-Místek se zúčastní dražby hotelu Centrum

Frýdek-Místek se zúčastní dražby hotelu Centrum. Na svém posledním jednání to schválili zastupitelé. Město v tuto chvíli zahájilo přípravy nezbytné pro proces dražby.

Reklama

Už jsme vás informovali o tom, že hotel Centrum, jedna z dominant Frýdku-Místku a zároveň stavba, která budí obavy nejen občanů, ale i zastupitelů, jde do veřejné dražby a že možným zájemcem by mohlo být i město. Před dvěma týdny si proto byli objekt jeho zástupci prohlédnout, aby si udělali představu, jak dnes hotel vypadá. Na posledním jednání zastupitelstva pak těsnou většinou zastupitelé rozhodli, že se do dražby hotelu Centrum město přihlásí.

“Zahájili jsme přípravy na celý ten proces. Budeme se muset přihlásit do elektronické dražby, složit pěti set tisícovou vstupní jistinu a zároveň jednotlivé odbory magistrátu dostaly úkoly. Právní odbor musí vyspecifikovat následující postup, který bude rada vykonávat. Ta samotná dražba totiž bude probíhat při zasedání rady města, a to 22. června od 9 hodin ráno. Rada města nedostala žádný limit maximálního příhozu v rámci té dražby, takže bude sama rozhodovat o tom, jaká bude maximální výše,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Než dražba proběhne, nechá si město zpracovat analýzu týkající se celkové ceny nemovitosti, protože i když je vyvolávací cena 29 milionů korun, musí se odbor správy obecního majetku podívat na znalecké posudky a dát městu podklady k tomu, aby vědělo, kam až může jít se stropem maximálního příhozu.

“Zároveň investiční odbor musí připravit lehký odhad toho, kolik finančních prostředků by město stálo přebudování hotelu Centrum, ať už na startovací byty, nebo pro nějaký domov pro seniory s pečovatelskou službou. Takže teď máme necelý měsíc na to, abychom připravili všechny podklady a 22. června nějakým způsobem rozhodli,” dodal Pobucký.

Jak dražba dopadne vás budeme informovat.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 4:31
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 4:31
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu