Složky IZS předvedou veřejnosti ve Frýdku-Místku svou práci

Ve Frýdku-Místku proběhne další ročník Dne s integrovaným záchranným systémem. V rámci něj předvedou veřejnosti svou práci policisté, záchranáři i hasiči.

Zábavu i poučení nabídne dětem i dospělým další ročník akce s názvem Den s integrovaným záchranným systémem, který se v sobotu 9. června uskuteční na Zámeckém náměstí ve Frýdku.

“My jsme v minulosti udělali tuto akci, protože jsme chtěli občanům ukázat práci těch hlavních složek, které se starají o naši bezpečnost a zdraví, abychom přiblížili každému, že ta práce není jednoduchá, je obtížná, ale my všichni ji potřebujeme. Určitě jsme všichni rádi, když nám nějaký hasič zachrání majetek nebo život,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Obyvatele Frýdku-Místku, ale také návštěvníky z okolních měst a obcí čeká v rámci akce nabitý program.

“Budou tam spousty ukázek, ať už policejního psovoda, bude tam i záchranná akce Horské služby Beskydy, budou tam dynamické ukázky záchranářských prací profesionálních i dobrovolných hasičů, policistů, strážníků, záchranářů zdravotnické služby, specialistů, ale i technických prostředků. Policisté, hasiči a záchranáři předvedou záchranu osob z hořícího auta. Vojenská policie, Český červený kříž, vodní záchranná služba a BESIP rovněž představí své dovednosti u svých prezentačních stánků. SVČ Klíč má připraven i program pro děti a musím říct, že vystoupí i DancePoint a Funky Beat. Všechny srdečně zvu, bude to pěkná akce,” pozval Pobucký.

Den s integrovaným záchranným systémem začne úderem deváté hodiny ranní a skončí v jednu hodinu odpoledne.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 4:13
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 08.12. 4:13
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 08.12. 4:13
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků