Reklama

Fotbalový klub Frýdek-Místek sestoupil do 3. ligy

Fotbalový klub Frýdku-Místku sestoupil do 3. ligy. I přesto mu zastupitelé města schválili dotaci. Je to dáno hlavně tím, že vedení akciové společnosti splnilo požadavky ze strany města a činí kroky k lepší spolupráci.

Reklama

Fotbal ve Frýdku-Místku právě teď nezažívá nejlepší období. V jarní části sezóny se lipině vůbec nedařilo a tak po pěti letech ve druhé fotbalové lize letos sestoupí a od příští sezóny zahájí svůj start v Moravskoslezské fotbalové lize. I přesto zastupitelé na svém posledním zasedání řešili dotaci městskému fotbalovému klubu, kterou už jednou z mnoha důvodů zamítli.

“Na předchozích jednáních zastupitelstva tato dotace nebyla schválena z mnoha důvodů. Nyní byly dány požadavky města na fotbalový klub, aby vytvořili koncepci dalšího vývoje fotbalového klubu, aby navrátili do sprvání rady pana Mamulu a pana Kovala, kteří byli v minulém roce odvolání, a aby zároveň začalo vedení akciové společnosti komunikovat více s fanoušky. Opravdu komunikace začala probíhat, pánové Mamula a Koval byli navráceni do správní rady akciové společnosti,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Městský fotbalový klub nakonec dotaci získal a v současné době pracuje na nové koncepci.

“Sestup z druhé ligy do třetí nejvyšší fotbalové soutěže není příjemný pro nikoho a nás to velice mrzí. Nicméně je to sport, je to fotbal, je to soutěž, ve které někdo poslední být musí. Letos to bohužel padlo na nás. My v klubu ale uděláme vše pro to, abychom se v co nejkratším termínu do druhé nejvyšší soutěže vrátili,” slíbil člen správní rady MFK F-M Libor Koval.

“Já jsem rád, že tato dotace i přesto, že ty sportovní výsledky na jaře nebyly úplně nejlepší, byla schválena. Pozitivně vnímám to, že do A týmu byli zapracováni odchovanci a že ti, co chodili na fotbal, určitě ocenili herní projev týmu, který byl oproti podzimní části lepší, takže vnímám to, že nějaké kroky byly nastartovány a že ten fotbal už půjde jenom nahoru,” řekl Machala.

Jak to s fotbalem ve městě půjde dál budeme sledovat.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 23:37
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 23:37
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu