Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O prázdninách čekají školy ve Frýdku-Místku úpravy a rekonstrukce

Letní prázdniny jsou tradičně časem, kdy na školách a školkách dochází k rekonstrukcím a menším opravám, aby s příchodem nového školního roku bylo vše dokonale připraveno. Nejinak je tomu i ve Frýdku-Místku.

Letní prázdniny se kvapem blíží. A stejně jako jiné roky i letos se na základních a mateřských školách zřizovaných městem ponesou ve znamení menších úprav i velkých rekonstrukcí.

“Konkrétně proběhne dovýměna oken a oprava fasád na 1. základní škole. Jedná se o rekonstrukci za celkovou částku okolo 10 milionů korun. Dále pak bude probíhat rekonstrukce dříve postavené tělocvičny u 6. základní školy, kde proběhne výměna vzduchotechniky plus výměna podlah a další opravy. Dále se budou provádět opravy sociálních zařízení například v mateřské škole na ulici Anenská a bude probíhat oprava přístupových cest u mateřské školy Mateřídouška,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Další drobné opravy si pak budou základní a mateřské školy řešit v rámci vlastních sil.

“Dalo by se říct, že pro tuto chvíli budeme mít veškeré opravy na školách hotovy, nicméně tyto opravy jsou v uvozovkách nekonečný příběh, kdy skončíme nějaké opravy, ale samozřejmě se vynoří nové věci, které je třeba opravit a obnovit, takže není to o tom, že bychom si letos řekli, že jsme s opravami skončili a příští rok už nebylo, co dělat,” dodal Machala.

Veškeré práce by se měly stihnout do konce srpna, aby dříve, než děti opět usednou do školních lavic, bylo vše hotovo.
ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Důl Paskov, Staříč
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

P E A F R Ý D L A N T N.O., s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Ing. Petr Chasák
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků