Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O prázdninách čekají školy ve Frýdku-Místku úpravy a rekonstrukce

Letní prázdniny jsou tradičně časem, kdy na školách a školkách dochází k rekonstrukcím a menším opravám, aby s příchodem nového školního roku bylo vše dokonale připraveno. Nejinak je tomu i ve Frýdku-Místku.

Letní prázdniny se kvapem blíží. A stejně jako jiné roky i letos se na základních a mateřských školách zřizovaných městem ponesou ve znamení menších úprav i velkých rekonstrukcí.

“Konkrétně proběhne dovýměna oken a oprava fasád na 1. základní škole. Jedná se o rekonstrukci za celkovou částku okolo 10 milionů korun. Dále pak bude probíhat rekonstrukce dříve postavené tělocvičny u 6. základní školy, kde proběhne výměna vzduchotechniky plus výměna podlah a další opravy. Dále se budou provádět opravy sociálních zařízení například v mateřské škole na ulici Anenská a bude probíhat oprava přístupových cest u mateřské školy Mateřídouška,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Další drobné opravy si pak budou základní a mateřské školy řešit v rámci vlastních sil.

“Dalo by se říct, že pro tuto chvíli budeme mít veškeré opravy na školách hotovy, nicméně tyto opravy jsou v uvozovkách nekonečný příběh, kdy skončíme nějaké opravy, ale samozřejmě se vynoří nové věci, které je třeba opravit a obnovit, takže není to o tom, že bychom si letos řekli, že jsme s opravami skončili a příští rok už nebylo, co dělat,” dodal Machala.

Veškeré práce by se měly stihnout do konce srpna, aby dříve, než děti opět usednou do školních lavic, bylo vše hotovo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy