Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Olešné odstartoval festival Sweetsen fest

Na přehradě Olešná pompézně vypukl několikadenní maraton hudby, zpěvu, filmu a dalšího programu. Sweetsen fest letos skutečně posunul své hranice a vy se teď na slavnostní zahájení můžete podívat.

Letošní ročník benefičního festivalu Sweetsen fest zahájil na přehradě Olešná jako ještě nikdy ve své historii. Vrtulníkem přiletěl první interpret, kterým nebyl nikdo jiný než René Souček, aby symbolicky odstartoval festival čím jiným než hymnou města Fajne Mjesto.

“Kluci mě vrazili do vrtulníku, takže jsem na zahájení Sweetsen festu přiletěl vrtulníkem, no a teď mám ještě pozůstatky lehkého třesu,” řekl s humorem písničkář René Souček.

“Já jsem rád, že se zahájení letošního Sweetsen festu koná v tak krásné lokalitě, jakou přehrada Olešná a její okolí. Jsem rád, že na magistrátu panuje politická shoda na finanční podpoře tohoto festivalu, takže má i do budoucna zajištěnu svou existenci. Rád bych všechny pozval na bohatý program, věřím, že si v něm všichni najdou to své a že se budou dobře bavit. Frýdek-Místek sobě!” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

“Je tady úžasná pohoda. Všechny zvu, aby na letošní ročník Sweetsen festu přišli. Je to už 15. ročník a letos to bude stát za to. Svědčí o tom už ten začátek, kdy vrtulníkem přiletěl René Souček a zazpíval hymnu,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Festival se letos rozšířil na pět dnů a probíhá na deseti scénách. A jako každý rok přináší řadu novinek.

“Ve čtvrtek se můžeme potkat ve frýdecké tkalcovně, kde nás čeká vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek, který vystoupí společně s folklorním souborem lidových písní a tanců Ostravica. V tkalcovně můžeme dále vidět výstavu Frýdek-Místek a architektura ve veřejném prostoru, která představuje nové zajímavé projekty, které by ve městě mohly vyrůst. V pátek nás čeká ten hlavní program na frýdeckém stadionu. Pátek sobota - velké festivalové město - kde vystoupí ty největší frýdeckomístecké hvězdy,” slíbil ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Stejně jako v předešlých letech bude v jeho průběhu probíhat dobrovolná finanční sbírka pro Adru, Charitu a Podané ruce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail