Reklama

Na Olešné odstartoval festival Sweetsen fest

Na přehradě Olešná pompézně vypukl několikadenní maraton hudby, zpěvu, filmu a dalšího programu. Sweetsen fest letos skutečně posunul své hranice a vy se teď na slavnostní zahájení můžete podívat.

Stáhnout video
Reklama

Letošní ročník benefičního festivalu Sweetsen fest zahájil na přehradě Olešná jako ještě nikdy ve své historii. Vrtulníkem přiletěl první interpret, kterým nebyl nikdo jiný než René Souček, aby symbolicky odstartoval festival čím jiným než hymnou města Fajne Mjesto.

“Kluci mě vrazili do vrtulníku, takže jsem na zahájení Sweetsen festu přiletěl vrtulníkem, no a teď mám ještě pozůstatky lehkého třesu,” řekl s humorem písničkář René Souček.

“Já jsem rád, že se zahájení letošního Sweetsen festu koná v tak krásné lokalitě, jakou přehrada Olešná a její okolí. Jsem rád, že na magistrátu panuje politická shoda na finanční podpoře tohoto festivalu, takže má i do budoucna zajištěnu svou existenci. Rád bych všechny pozval na bohatý program, věřím, že si v něm všichni najdou to své a že se budou dobře bavit. Frýdek-Místek sobě!” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

“Je tady úžasná pohoda. Všechny zvu, aby na letošní ročník Sweetsen festu přišli. Je to už 15. ročník a letos to bude stát za to. Svědčí o tom už ten začátek, kdy vrtulníkem přiletěl René Souček a zazpíval hymnu,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Festival se letos rozšířil na pět dnů a probíhá na deseti scénách. A jako každý rok přináší řadu novinek.

“Ve čtvrtek se můžeme potkat ve frýdecké tkalcovně, kde nás čeká vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek, který vystoupí společně s folklorním souborem lidových písní a tanců Ostravica. V tkalcovně můžeme dále vidět výstavu Frýdek-Místek a architektura ve veřejném prostoru, která představuje nové zajímavé projekty, které by ve městě mohly vyrůst. V pátek nás čeká ten hlavní program na frýdeckém stadionu. Pátek sobota - velké festivalové město - kde vystoupí ty největší frýdeckomístecké hvězdy,” slíbil ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Stejně jako v předešlých letech bude v jeho průběhu probíhat dobrovolná finanční sbírka pro Adru, Charitu a Podané ruce.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

AMBRA - Trade, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 6 700 Kč do 7 000 Kč

Detail

Beskydská stavební, a.s.
Frýdek-Místek
od 27 000 Kč

Detail

Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 3 780 Kč do 4 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu