Reklama

Frýdek-Místek má za sebou Mezinárodní folklorní festival

Frýdek-Místek má za sebou letošní ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Jako každoročně šlo o velkou podívanou. Lidem se představily soubory z naší republiky, ale hlavně ze zahraničí.

Reklama

Místecké náměstí Svobody se stalo hlavním dějištěm letošního Mezinárodního folklorního festivalu. Letošní ročník opět nabídl všem návštěvníkům pestrý a bohatý program plný písní, tanců a hudby v podání folklorních souborů z České republiky, ale především ze zahraničí. My jsme festival navštívili v sobotu a že se bylo na co dívat není třeba dodávat.

“Celý den je tady věnovaný folkloru a v podstatě celá sobota je zasvěcena programu na náměstí, kde se dopoledne představí všechny soubory v průvodu a odpoledne je celá řada folklorních pořadů. Momentálně tady vystupují děti, ať už domácí nebo zahraniční. Jediný zahraniční soubor je z Ukrajiny. Pak už tady přijdou dospěláci, a to ze všech koutů světa,” popsala spoluorganizátorka Mezinárodního folklorního festivalu Radka Kulichová.

“Je to zajímavé a líbí se nám to. Jsme z Plzně a na festivalu jsme podruhé,” řekla jedna z návštěvnic festivalu. “Je to krásné, moc se nám to líbí,” pochválila si festival další návštěvnice a její přítelkyně dodala: “Opravdu je to moc krásné, krásné.”

V letošním roce se Mezinárodního folklorního festivalu účastnily vedle českých souborů soubory z Indonésie, z Mexika, z Litvy, ze Srbska a z Ukrajiny. Ve městě proběhl už 24. ročník, což svědčí o jeho jedinečnosti.

“Je to jeden z prvních takovýchto velkých festivalu, který tady u nás v regionu byl. Následovali pak další festivaly, jako třeba Ostrava, ale ten je mladší. Je to festival, který si vydobyl status CIOFF/IOV, což jsou mezinárodní folklorní organizace, takže každý festival, který je členem těchto organizací musí dodržovat určitá pravidla, ale zároveň je to pro zahraniční účastníky taková vizitka toho, kam jedou. Trvalo nám deset let, než jsme tento statut vydobyly,” sdělila Kulichová.

Mezinárodní folklorní festival zavítá do Frýdku-Místku zase příští rok, a to v termínu od 18. do 24. června.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 22:35
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 22:35
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu