Frýdek-Místek má za sebou Mezinárodní folklorní festival

Frýdek-Místek má za sebou letošní ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Jako každoročně šlo o velkou podívanou. Lidem se představily soubory z naší republiky, ale hlavně ze zahraničí.

Místecké náměstí Svobody se stalo hlavním dějištěm letošního Mezinárodního folklorního festivalu. Letošní ročník opět nabídl všem návštěvníkům pestrý a bohatý program plný písní, tanců a hudby v podání folklorních souborů z České republiky, ale především ze zahraničí. My jsme festival navštívili v sobotu a že se bylo na co dívat není třeba dodávat.

“Celý den je tady věnovaný folkloru a v podstatě celá sobota je zasvěcena programu na náměstí, kde se dopoledne představí všechny soubory v průvodu a odpoledne je celá řada folklorních pořadů. Momentálně tady vystupují děti, ať už domácí nebo zahraniční. Jediný zahraniční soubor je z Ukrajiny. Pak už tady přijdou dospěláci, a to ze všech koutů světa,” popsala spoluorganizátorka Mezinárodního folklorního festivalu Radka Kulichová.

“Je to zajímavé a líbí se nám to. Jsme z Plzně a na festivalu jsme podruhé,” řekla jedna z návštěvnic festivalu. “Je to krásné, moc se nám to líbí,” pochválila si festival další návštěvnice a její přítelkyně dodala: “Opravdu je to moc krásné, krásné.”

V letošním roce se Mezinárodního folklorního festivalu účastnily vedle českých souborů soubory z Indonésie, z Mexika, z Litvy, ze Srbska a z Ukrajiny. Ve městě proběhl už 24. ročník, což svědčí o jeho jedinečnosti.

“Je to jeden z prvních takovýchto velkých festivalu, který tady u nás v regionu byl. Následovali pak další festivaly, jako třeba Ostrava, ale ten je mladší. Je to festival, který si vydobyl status CIOFF/IOV, což jsou mezinárodní folklorní organizace, takže každý festival, který je členem těchto organizací musí dodržovat určitá pravidla, ale zároveň je to pro zahraniční účastníky taková vizitka toho, kam jedou. Trvalo nám deset let, než jsme tento statut vydobyly,” sdělila Kulichová.

Mezinárodní folklorní festival zavítá do Frýdku-Místku zase příští rok, a to v termínu od 18. do 24. června.
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

Zítra
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků