Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olešná patřila extrémním závodům bruslařů i bikerů

Nejvytrvalejší inlinisté a bikeři se o víkendu potkali na Olešné v extrémních 24 hodinových závodech. Letos byly kvůli nepříznivému deštivému počasí náročnější než kdy jindy. I tak to ale byla pořádná jízda.

Lokalita přehrady Olešná patřila o uplynulém víkendu milovníkům inline bruslení a nově také bikerům z celé republiky, kteří se rozhodli změřit síly a vytrvalost ve 24 hodinovém extrémním závodu. Pro bruslaře byl připraven okruh dlouhý 4,5 kilometru, zvítězil ten, kdo ho zvládl ujet nejvíce krát za 24 hodin. Na bikery čekala trať Palkovické hůrky o délce 14 kilometrů. Vedle fyzické zdatnosti se prověřovala i psychická odolnost vůči nepříznivému počasí. Do závodu se mohli zapojit aktivní výkonnostní sportovci, ale i široká veřejnost. Podle toho byli závodníci také zařazeni do jednotlivých kategorií, podle věku a pohlaví jako jednotlivec, sport a hobby čtveřice a sport a hobby dvojice. Kategorie sport dvojice měla statut otevřeného mistrovství ČR v extrémním 24 hodinovém inline maratonu. Pořadatelé také rozšířili seriál závodů i o další, méně náročné disciplíny.

“My jsme letos celý závod rozšířili o dvě disciplíny, a to o závod na horských kolech, 24 hodin, i z pevnými trasami na 28 a 56 kilometrů. 24 hodinovka byla pro dvojice, tedy štafety, a jednotlivce. Dále jsme přidali dvě běžecké disciplíny se střelbou z pistole, laser run. To byl ale takový doprovodný program pro děti a příchozí,” popsal ředitel závodů Inline24 a PH24 Libor Uher.

Do extrémních závodů se dohromady zapojilo zhruba 400 bruslařů a 60 bikerů.

“Musím říct, že když si sečtete zimu, déšť, 24 hodin na bruslích a k tomu samozřejmě všechno mokré na sobě, tak to nebyla žádná pecka. Ale nakonec svítí sluníčko, jsme třetí, takže jsme rádi, a je to super,” řekl jeden z bruslařů.

“Mě takové věci lákají. Absolvuji všechny závody, které pořádá Libor Uher. Taky syn mě do toho naverboval. Předtím jsme na inlinech nejezdil, ale před třemi lety jsme se poprvé zúčastnili, no a teď mě to chytlo. Měli jsme jet spolu, ale kluk onemocněl, tak jsem musel jet sám,” řekl další z bruslařů.

“Skoro vůbec jsme nejeli po silnici. Libor to vymyslel hodně v terénu. Tím, že pršelo, se to hodně rozblátilo a bylo to náročné dost. Měl jsem cíl ujet dvacet kol. Pak jsme se honili ještě s jedním závodníkem, který byl kousek za mnou, ale nakonec mě předjel. Byl lepší.”

V závodu in-linistů zvítězil v mužské kategorii jednotlivců Marek Radomský, který Olešnou dokázal za 24 hodin objet 100krát. V kategorii jednotlivců žen byla nejrychlejší Radka Bukovská, která Olešnou zdolala 92krát. V závodu bikerů PH24 se svými 21 okruhy zvítězil jednotlivec Martin Grimm.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy