Ve městě dozněl benefiční festival Sweetsen fest

Ve Frýdku-Místku dozněl jeden z vrcholů kulturních akcí letošního roku - benefiční festival Sweetsen fest. Jaký byl letošní ročník a co si pro nás chystá na příští rok? O tom jsme se bavili s ředitelem festivalu Petrem Korčem.

Ve Frýdku-Místku skončil 15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest, který vždy patří k vrcholům společenského života ve městě. Letos pětidenní program nabídl na deseti dramaturgicky odlišných scénách všem návštěvníkům nejen skvělé koncerty stálic frýdeckomístecké hudební scény, ale také řadu novinek.

“15 ročník festivalu Sweetsen fest je za námi a troufám si říct, že to byl jeden z nejpovedenějších ročníků. Určitě k tomu přispělo famózní zahájení festivalu na přehradě Olešná a výkon Big Blast Bandu, počasí a určitě největší návštěvnost v historii festivalu, kterou pamatujeme. Jsem rád, že festival za sebou nemá jen 15. ročník, ale že i v mnohém dospěl, o čemž svědčí výstava Frýdek-Místek a architektura ve veřejném prostoru, kterou s grácií zahájila paní Eva Jiřičná, která představila projekt dostavby Národního domu,” řekl ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Přestože letošní Sweetsen fest dozněl před pár dny, jeho organizátoři už dnes chystají příští ročník, který se bude konat od 19. do 23. června 2019.

“Příští rok festival určitě nachystá zase něco zajímavého, ale myslím, že teď je největším úkolem pro nás, abychom začali ladit všechny věci, protože festival dosáhl hranice, kdy už opravdu asi nepůjde vymýšlet scény v oblacích, ale rádi bychom, aby jak účinkující, tak diváci se na festivalu cítili komfortně, takže budeme pracovat na tom, abychom ladili detaily a opravdu si s tím pohráli, aby to byla příjemná akce, která pro všechny bude zážitkem, na který budou vzpomínat celý rok” sdělil Korč.

Letos se během Sweetsen festu podařilo vybrat pro dobročinné organizace téměř 110 tisíc korun. Festival uspořádal ve spolupráci s městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací a jednotlivců.
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 22:48
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 22:48
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 22:48
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu