Reklama

Ve městě dozněl benefiční festival Sweetsen fest

Ve Frýdku-Místku dozněl jeden z vrcholů kulturních akcí letošního roku - benefiční festival Sweetsen fest. Jaký byl letošní ročník a co si pro nás chystá na příští rok? O tom jsme se bavili s ředitelem festivalu Petrem Korčem.

Reklama

Ve Frýdku-Místku skončil 15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest, který vždy patří k vrcholům společenského života ve městě. Letos pětidenní program nabídl na deseti dramaturgicky odlišných scénách všem návštěvníkům nejen skvělé koncerty stálic frýdeckomístecké hudební scény, ale také řadu novinek.

“15 ročník festivalu Sweetsen fest je za námi a troufám si říct, že to byl jeden z nejpovedenějších ročníků. Určitě k tomu přispělo famózní zahájení festivalu na přehradě Olešná a výkon Big Blast Bandu, počasí a určitě největší návštěvnost v historii festivalu, kterou pamatujeme. Jsem rád, že festival za sebou nemá jen 15. ročník, ale že i v mnohém dospěl, o čemž svědčí výstava Frýdek-Místek a architektura ve veřejném prostoru, kterou s grácií zahájila paní Eva Jiřičná, která představila projekt dostavby Národního domu,” řekl ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Přestože letošní Sweetsen fest dozněl před pár dny, jeho organizátoři už dnes chystají příští ročník, který se bude konat od 19. do 23. června 2019.

“Příští rok festival určitě nachystá zase něco zajímavého, ale myslím, že teď je největším úkolem pro nás, abychom začali ladit všechny věci, protože festival dosáhl hranice, kdy už opravdu asi nepůjde vymýšlet scény v oblacích, ale rádi bychom, aby jak účinkující, tak diváci se na festivalu cítili komfortně, takže budeme pracovat na tom, abychom ladili detaily a opravdu si s tím pohráli, aby to byla příjemná akce, která pro všechny bude zážitkem, na který budou vzpomínat celý rok” sdělil Korč.

Letos se během Sweetsen festu podařilo vybrat pro dobročinné organizace téměř 110 tisíc korun. Festival uspořádal ve spolupráci s městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací a jednotlivců.
Bára Poláková na Sluníčku / koncert

Zítra 19:00 - 27.06. 14:03
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 27.06. 14:03
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | King skate

10.07. 21:00 - 27.06. 14:03
Frýdek-Místek, Sady Svobody, Frýdek - Místek

Charita Frýdek - Místek
Frýdek-Místek
od 24 500 Kč do 25 500 Kč

Detail

Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra
Frýdek-Místek
od 19 160 Kč do 23 160 Kč

Detail

Statutární město Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 27 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu