Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklookruhy ve Frýdku-Místku mají nové informační tabule

Frýdek-Místek nechal v minulých dnech obnovit a aktualizovat informační tabule cyklookruhů. Ty nejenže cyklisty provedou zajímavými místy ve městě a okolí, ale představí i různé atraktivity na trase.

Frýdek-Místek má ideální podmínky pro cykloturistiku. Nejen, že leží na cyklotrase 59 vedoucí z Ostravy do Beskyd, je jednou ze zastávek cyklobusů, ale také mírnější terén láká na vyjížďky i rodiny s dětmi. Už v roce 2009 byly ve Frýdku-Místku vyznačeny čtyři tematické cyklookruhy, které město protínají. V těchto dnech proběhla rekonstrukce a aktualizace stávajících čtyř tabulí na Olešné, u frýdeckého hřbitova, v sadech B. Smetany a ve Sviadnově.

„Trasy byly již tehdy plánovány s cílem propojit sport s poznáním regionu především mimo frekventované cesty. Ve městě se nachází mnoho zajímavých míst, které místní, ale i návštěvníci vnímají méně nebo je vůbec neznají,“ přibližuje marketingová manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Na tabulích najdou příznivci cyklistiky jak zaznačenou trasu, tak jednoduché vyobrazení zajímavostí na trase či v blízkém okolí.

“Cyklisté se projedou nejen městem, ale zavítají také do přilehlých obcí Frýdku-Místku, např. Chlebovic, Palkovic, Skalice, Lískovce, Panských Nových Dvorů, Starého Města či Dobré. Každý okruh je označen svou barvou a vlastním názvem. Cyklisté si mohou současně zdarma na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek vyzvednout tištěnou mapu, ve které jsou okruhy zaznačeny,” uvedla dále Talavašková.

S rozmachem elektrokol nechalo město rovněž na trasách už v minulém roce vybudovat dvě nabíjecí stanice pro elektrokola, a to konkrétně u občerstvení pod aquaparkem na Olešné a u restaurace U Splavu.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail