Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Sweetsen festu se vybralo téměř 110 tisíc korun

Benefiční festival Sweetsen fest opět nabídl dobročinným organizacím získat finance díky charitativním sbírkám. Během letošního ročníku se podařilo vybrat téměř 110 tisíc korun. V následujícím příspěvku vám prozradíme, kolik peněz získaly jednotlivé organizace a k čemu je využijí.

Letošní 15. ročník jednoho z největších benefičních festivalů v kraji -  multižánrový Sweetsen fest - posunul své hranice nejen, co se týká návštěvnosti a výborného pětidenního programu, ale také pokud jde o výtěžek sbírky, která během jeho konání probíhala. Letos se do zapečetěných kasiček podařilo vybrat úctyhodnou sumu v celkové výši 109 759 korun. První dva dny patřily spolku Podané ruce, který z této částky získal dohromady 54 106 korun.

“Podané ruce osobní asistence se Sweetsen festu zúčastnila opakovaně. Jsme rádi, že jsme byli opět pozvání. Výtěžek, který činí 26 831 korun, využijeme na platy zaměstnanců, osobních asistentek a asistentů, protože je to významná podpora, kterou potřebujeme, abychom vůbec mohli tuto službu vykonávat. Moc děkujeme všem dárcům i organizátorům Sweetsen festu. Děkujeme,” řekla předsedkyně spolku Podané ruce Helena Fejkusová.

“Letošní Sweetsen fest byl úžasný, protože pro canisterapii se nám podařilo získat 27 275 korun. Canisterapie je dobrovolnický program, proto i veřejnou sbírku máme zaměřenu na vzdělávání dobrovolníků, testování pejsků, protože ti musí projít povahovými testy a co dva roky je musí opakovat. Ze sbírky půjdou finance i na konání seminářů, workshopů, už v letošním roce připravujeme 20. října seminář a 3. listopadu workshop,” popsala koordinátorka canisterapie sdružení Podané ruce Monika Olbrechtová.

Štědří byli dárci i třetí den festivalu, kdy pro své programy vybírali finanční příspěvky zástupci Dobrovolnického centra ADRA. Ti získali celkem 36 534 korun.

“Chceme poděkovat občanům města za to, že nás podpořili. Penězi, které nám svěřili, jsme mohli podpořit práci na projektech, které už běží, ale také nám to umožnilo zaměřit se na nový projekt, který bychom chtěli od září rozjet, a to je pomoc dětem s autismem. Tam chceme nově pracovat s těmi rodinami a dětmi, aby došlo i k tomu, aby si rodiče těch dětí mohli oddechnout,” řekl vedoucí dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk

Letos jako poslední vybírala do svých kasiček Charita Frýdek-Místek. Návštěvníci festivalu jí darovali dohromady 19 119 korun, které Charita využije na podporu projektů jak pro děti, tak pro duševně nemocné a také pro seniory.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy