Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek krášlí rozkvetlé louky

Frýdek-Místek během léta krášlí záhony, které připomínají rozkvetlé louky. S jejich zakládáním začalo město už před lety a od té doby se těší velké oblibě místních i návštěvníků.

Květinová výzdoba se ve Frýdku-Místku rozšiřuje každým rokem. Město se při tom snaží držet krok s nejnovějšími trendy. Proto už před pěti lety založilo záhony z přímého výsevu, které připomínají rozkvetlou louku, a zakládá i menší louky uprostřed města, které v současné době zažívají veliký boom.

“Luční záhony a louky ve městě zakládáme již několik let, a to nejen proto, že vypadají přirozeně, rozjasňují ulice a kvetou postupně až do podzimu, ale taky proto, že jsou ekologicky přínosné. Nabízejí potravu pro motýly i včely, úkryt pro brouky a podobně. Navíc jsou nenáročné na péči,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Jeden z těchto krásných záhonů vyrostl také poblíž bývalého autobusového nádraží.

“Květinová výzdoba ve městě se povedla. Každým rokem je jiné téma a mám pocit, že to město zvelebuje, zkrášluje a mnohým lidem to dělá dobrý pocit, že se o město a občany stará. Výzdoba květinových záhonů je letos úžasná,” pochválila obyvatelka Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek plánuje rozšíření těchto lučních porostů i v příštím roce.

“V současné době se připravuje další výsadba cibulovin mechanizovanou strojovou technologií. Práce jsou objednány a výsadba by měla proběhnout koncem září, případně začátkem října,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

Nové záhony s lučním kvítím tak v příštím roce zkrášlí například arboretum nebo Centrální park poblíž okresního soudu.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail