Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior Point ve Frýdku-Místku funguje už šest let

Od roku 2013 funguje ve Frýdku-Místku Senior Point. Za tu dobu předal nespočet informací i pomohl celé řadě seniorů po celém městě. Co nabízí a jak funguje, to vám přiblížíme v příspěvku.

Senior Point ve Frýdku-Místku byl prvním zařízením pro seniory tohoto typu v Moravskoslezském kraji. Od roku 2013 dodnes je hojně navštěvovaný lidmi důchodového věku jak z města, tak i jeho okolí.

“Lidí tu chodí hodně. Vedeme tu monitoring, za čím tu chodí. Hodně dochází pro známky, které prodáváme, ptají se na různé aktivity i na zpravodaj, aby věděli, co je čeká a tak. Hlavní náplní jsou pak Senior pasy, které nabízíme lidem od 55 let, takže si tu vypíšou přihlášku a do měsíce ho získají,” popsala předsedkyně Krajské rady MS kraje Svazu důchodců ČR Zlatuše Paršová.

“Kromě toho, aby lidé nemuseli na 17. listopadu, což je od ruky, tak prodáváme i známky do členských průkazů Svazu důchodců na kalendářní rok,” dodala pracovnice Senior Pointu Libuše …

Senior Point je pro veřejnost otevřený v pondělí od 9 do 15 hodin, ve středu od 8 do 16 hodin a v pátek rovněž od 9 do 15 hodin.

“Jsem velmi rád, že ve Frýdku-Místku funguje od roku 2013 Senior Point, který byl navíc úplně první v kraji. Senioři si zde mohou vyřídit Senior pasy, tedy slevové karty, které umožňují využívat slevy seniorům od 55 let, a to ve výši 5 až 50 procent. Nově poskytuje i slevu 20 procent držitelům Senior pasu i aquapark na Olešné. Celkem je ve Frýdku-Místku zapojeno 38 poskytovatelů slev. Senior pas ale mohou využít senioři po celé ČR, kde je zapojeno přes 2700 poskytovatelů slev pro držitele Senior pasu,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

V tuto dobu působí frýdeckomístecký Senior Point v Křížovém podchodě v Místku. Během léta by se ale měl přestěhovat na nové místo, a to do právě vznikajícího Centra aktivních seniorů na ulici Pionýrů.

Nahlásit chybu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail