Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další část zábradlí na Hlavní ulici čeká radikální oprava

Na ulici Hlavní začne další etapa oprav zábradlí. To je dnes ve velmi špatném stavu. S rekonstrukčními pracemi se už začalo v dílnách technických služeb.

Na sklonku loňského roku jsme vás informovali o jedné z větších oprav v místecké části města. Šlo o rekonstrukci zhruba sto metrů dlouhého zábradlí na ulici Hlavní v úseku od Holubic až po ulici 8. pěšího pluku, které bylo v havarijním stavu. Letos se přistoupí k obnově zábradlí na protější straně, které na tom není o nic lépe.

“Rada města schválila opravu zábradlí v úseku od starého autobusového nádraží až po kino Vlast. Tam posypová sůl a vůbec ty chemické sloučeniny, které jsou velmi agresivní, poškodily to zábradlí, takže bude docházet k jeho obnově. Očekáváme, že v průběhu roku budeme shánět peníze i na další opravy zábradlí ve městě, které jsou rovněž ve špatném stavu,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

To, že je zábradlí v opravdu špatném stavu, je vidět na první pohled. Vedle silné koroze se na něm podepsalo i několik autohavárií, ke kterým došlo v loňském roce.

“Práce budou spočívat v odpálení stávajícího zábradlí z betonových patek, odstranění stávající zeminy, vybudování nových patek, které budou zhruba 12 cm nad úrovní podélného obrubníku. Teď byla zahájena výroba tady u nás v dílnách, kdy po dodávce materiálu kolegové začínají dávat podle projektové dokumentace dohromady jednotlivé plotové dílce, které budou až do délky šesti metrů. Jsou svařovány z u-profilů i i-profilů ploché oceli, po sváření půjdou na žárové zinkování,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Se samotnou výměnou zábradlí začnou pracovníci technických služeb během dubna. Práce by měly skončit v květnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail