V sobotu vypukne ve Frýdku-Místku Masopustní jarmark

Město v sobotu ožije Masopustním jarmarkem. Lidé se mohou těšit na veselý průvod masek i “chutnou” soutěž. Připraveno bude bohaté občerstvení a mnoho dalšího.

V sobotu 2. března od 8 hodin proběhne na místeckém náměstí Svobody už třetí ročník Masopustního jarmarku, který se ponese v duchu oblíbených a známých Beskydských farmářských trhů a taky zabijačky. Ve stáncích budou své zboží nabízet zejména časem prověření farmáři z farmářských trhů, které město pořádá pravidelně od května do listopadu. Nabízet budou masné a mléčné výrobky, různé druhy sladkého i slaného pečiva, dále také vejce, zeleninu, med, marmelády, ale i výrobky ze dřeva nebo proutí. V teplém zabijačkovém pultu bude zelí, ovar i prejt, budou se péct trdelníky, pražit oříšky a podávat teplé i studené nápoje.

“Ani letos nebude chybět soutěž. V minulých ročních návštěvníci jarmarku volili nejchutnější klobásu a tlačenku. Letos budou volit nejchutnější koláč. Soutěžit mezi sebou budou čtyři pekařství. Vzorky koláčů budou moci návštěvníci zdarma ochutnat a následně také zhodnotit v jednom ze stanů na náměstí,“ uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Malí i velcí se mohou těšit také na tradiční průvod masopustních masek, který v 10 hodin vyjde z náměstí Svobody. Jeho účastníci budou vyzývat k veselí všechny, které na své trase potkají. Průvod projde ulicí Tržní k Základní umělecké škole a dále bude pokračovat na Antonínovo náměstí, odkud zamíří ke kostelu sv. Jakuba a zpět na náměstí. Každý, kdo se do něj v masce zapojí, dostane sladkou odměnu.

“Masopust je karnevalovým obdobím plným veselí a hodování, během kterého se lidé připravovali na následný půst. Masopustní období nastává po svátku Tří králů a trvá až do Popeleční středy, kdy začíná dlouhý čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc,” řekl Míček.

Masopustní jarmark potrvá do 13. hodiny. Podrobný program lidé naleznou na webových stránkách města.
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

Zítra
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků