Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu počtvrté zasedli zastupitelé Frýdku-Místku

Na magistrátu počtvrté usedli zastupitelé města. Na programu jednání byly dotace do různých oblastí, projednávala se vyhláška o nočním klidu a zastupitelé se také seznámili, v jaké fázi je stavba obchvatu.

Velká zasedací síň frýdeckého magistrátu hostila další jednání zastupitelstva. Zastupitelé schvalovali poměrně hodně smluv o dotacích pro spolky, které působí na území města.

“Jedná se o sportovní činnost jednotlivých klubů, dále jsme dávali do sociálních služeb, do kultury, potom jsme dávali dotace i na program regenerace města pro 2019, stejně tak i program regenerace objektů s historickou nebo historizující fasádou, dotace i z odboru životního prostředí a zemědělství a dále i program prevence kriminality statutárního města,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Jedním z témat, které se na zastupitelstvu řešilo, byla podpora benefičního festivalu Sweetsen fest.

“Já jsem rád, že se nalezla shoda na vyšší podpoře Sweetsen festu jako tradiční kulturní akce, a že se na rozdíl od některých facebookových diskuzí jasně potvrdilo, jakou roli při pořádání tohoto festivalu město hraje. Že je v podstatě jeho podpora pro akci tohoto typu existenčně důležitá. Částka schválená zastupitelstvem na tento festival je 700 tisíc korun,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Zastupitelé se také seznámili s využitím nebytových prostor, které jsou v objektech v majetku města,s a dále s postupem přípravy a výstavby silnice I/48.

“Kromě toho všeho jsme schválili i novelu obecně závazné vyhlášky o nočním klidu, kde jsou vyjmenovány jednotlivé dny, kdy se noční klid může protáhnout, jedná se o akci typu Mezinárodní folklorní festival. Za další jsme potom schválili plány kontrol Kontrolního výboru zastupitelstva města a potom zprávu o činnosti finančního výboru,” dodal primátor.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji v samostatných reportážích.

Nahlásit chybu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail