Na magistrátu počtvrté zasedli zastupitelé Frýdku-Místku

Na magistrátu počtvrté usedli zastupitelé města. Na programu jednání byly dotace do různých oblastí, projednávala se vyhláška o nočním klidu a zastupitelé se také seznámili, v jaké fázi je stavba obchvatu.

Velká zasedací síň frýdeckého magistrátu hostila další jednání zastupitelstva. Zastupitelé schvalovali poměrně hodně smluv o dotacích pro spolky, které působí na území města.

“Jedná se o sportovní činnost jednotlivých klubů, dále jsme dávali do sociálních služeb, do kultury, potom jsme dávali dotace i na program regenerace města pro 2019, stejně tak i program regenerace objektů s historickou nebo historizující fasádou, dotace i z odboru životního prostředí a zemědělství a dále i program prevence kriminality statutárního města,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Jedním z témat, které se na zastupitelstvu řešilo, byla podpora benefičního festivalu Sweetsen fest.

“Já jsem rád, že se nalezla shoda na vyšší podpoře Sweetsen festu jako tradiční kulturní akce, a že se na rozdíl od některých facebookových diskuzí jasně potvrdilo, jakou roli při pořádání tohoto festivalu město hraje. Že je v podstatě jeho podpora pro akci tohoto typu existenčně důležitá. Částka schválená zastupitelstvem na tento festival je 700 tisíc korun,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Zastupitelé se také seznámili s využitím nebytových prostor, které jsou v objektech v majetku města,s a dále s postupem přípravy a výstavby silnice I/48.

“Kromě toho všeho jsme schválili i novelu obecně závazné vyhlášky o nočním klidu, kde jsou vyjmenovány jednotlivé dny, kdy se noční klid může protáhnout, jedná se o akci typu Mezinárodní folklorní festival. Za další jsme potom schválili plány kontrol Kontrolního výboru zastupitelstva města a potom zprávu o činnosti finančního výboru,” dodal primátor.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji v samostatných reportážích.
Hals zu kurz / česko-německá adaptace hry

Dnes 19:00 - 1:10
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Moc Bezmocných / inscenace ve veřejném prostoru

Zítra 18:30 - 15.11. 1:10
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 15.11. 1:10
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků