Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chemikálie ze Starého Města by se brzy mohly začít svážet

Nebezpečný odpad z nelegální skládky ve Starém Městě by se mohl už brzy začít odvážet. Přesto jde o proces značně komplikovaný. Jistý už je alespoň počet uloženého odpadu a jeho složení.

Nebezpečný odpad na nelegální skládce ve Starém Městě prošel prvotním vzorkováním. Podle výsledků jsou v sudech hlavně různá rozpouštědla, emulze a jiné více či méně hořlavé látky. Odborné firmě se podařilo spočítat, že ve více jak třech tisících sudech je 16 druhů nebezpečných látek, celkem zhruba 650 tun odpadu.Teď se začnou postupně zpracovávat certifikované analýzy, které jsou nutné pro to, aby barely vůbec přebrala konečná zařízení, tedy skládky a spalovny.

“My jsme s firmou dohodnutí na tom, že budou dělat tzv. směsné vzorky. Pro představu: vezmou si 40 barelů, z nich namíchají jeden vzorek a ten otestují. Pokud spalovna řekne, že to splňuje kritéria pro spálení, tak všech 40 barelů se odveze do té spalovny,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Odborná firma přitom naráží na skutečnost, že koncová zařízení mají aktuálně minimální kapacitní možnosti. Odpad se proto bude muset svážet po menších částech.

“Zároveň se snažíme najít mezisklad, kam by se ten odpad ze Starého Města převezl,  a ty analýzy by se prováděly tam. Může se ale stát, že nám to nevyjde. Proto bych chtěl předem upozornit, že se ta situace vyvine takovým způsobem, že v tom Starém Městě budeme operovat několik týdnů či měsíců,” sdělil Pobucký.

Vývoj situace budeme i nadále sledovat.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků