Reklama

Oblast sportu získává ve F-M pravidelnou finanční podporu

Město si velmi zakládá na sportovních aktivitách, které se v něm konají. Proto taky ve velké míře sport podporuje, ať už dotacemi sportovním spolkům nebo příspěvky na různé sportovní akce.

Reklama

Není pochyb o tom, že Frýdek-Místek žije sportem. Svědčí o tom množství nejrůznějších sportovních aktivit, akcí pro veřejnost i různých spolků a klubů, které ve městě fungují. Magistrát města sport také náležitě podporuje.

“Jednou z forem podpory je například dotace městské společnosti Sportplex, která provozuje sportoviště jako zimní stadion, aquapark, střelnici nebo třeba bazén na 11. základní škole, kde naši občané mohou tato zařízení využívat a mohou sportovat. Město také dotuje sportovní spolky a organizace na jeho území. Naší prioritou v oblasti podpory sportu je samozřejmě mládež. Víme, jak je to pro rodiče finančně náročné, když jejich děti sportují, a proto se snažíme dávat dotace spolkům tak, aby ty jejich peněženky nebyly až tak zatíženy,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město také dotuje různé jednorázové sportovní akce.

“Letos se chystá velká akce na Olešné, kterou organizuje Libor Uher. Bude se jednat o takovou malou sportovní olympiádu ve Frýdku-Místku. Myslím si, že to bude velká akce a že si najde svoje příznivce. Dále jsou to různé menší akce a také dotujeme činnost různých větších oddílů,” uvedl Machala.

Město také v rámci podpory mládežnického sportu financuje činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Dnes 21:15 - 14:06
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 14:06
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 26.06. 14:06
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Stavovská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu