Reklama

Oblast sportu získává ve F-M pravidelnou finanční podporu

Město si velmi zakládá na sportovních aktivitách, které se v něm konají. Proto taky ve velké míře sport podporuje, ať už dotacemi sportovním spolkům nebo příspěvky na různé sportovní akce.

Stáhnout video
Reklama

Není pochyb o tom, že Frýdek-Místek žije sportem. Svědčí o tom množství nejrůznějších sportovních aktivit, akcí pro veřejnost i různých spolků a klubů, které ve městě fungují. Magistrát města sport také náležitě podporuje.

“Jednou z forem podpory je například dotace městské společnosti Sportplex, která provozuje sportoviště jako zimní stadion, aquapark, střelnici nebo třeba bazén na 11. základní škole, kde naši občané mohou tato zařízení využívat a mohou sportovat. Město také dotuje sportovní spolky a organizace na jeho území. Naší prioritou v oblasti podpory sportu je samozřejmě mládež. Víme, jak je to pro rodiče finančně náročné, když jejich děti sportují, a proto se snažíme dávat dotace spolkům tak, aby ty jejich peněženky nebyly až tak zatíženy,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město také dotuje různé jednorázové sportovní akce.

“Letos se chystá velká akce na Olešné, kterou organizuje Libor Uher. Bude se jednat o takovou malou sportovní olympiádu ve Frýdku-Místku. Myslím si, že to bude velká akce a že si najde svoje příznivce. Dále jsou to různé menší akce a také dotujeme činnost různých větších oddílů,” uvedl Machala.

Město také v rámci podpory mládežnického sportu financuje činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám.

Reklama



Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu