Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblast sportu získává ve F-M pravidelnou finanční podporu

Město si velmi zakládá na sportovních aktivitách, které se v něm konají. Proto taky ve velké míře sport podporuje, ať už dotacemi sportovním spolkům nebo příspěvky na různé sportovní akce.

Není pochyb o tom, že Frýdek-Místek žije sportem. Svědčí o tom množství nejrůznějších sportovních aktivit, akcí pro veřejnost i různých spolků a klubů, které ve městě fungují. Magistrát města sport také náležitě podporuje.

“Jednou z forem podpory je například dotace městské společnosti Sportplex, která provozuje sportoviště jako zimní stadion, aquapark, střelnici nebo třeba bazén na 11. základní škole, kde naši občané mohou tato zařízení využívat a mohou sportovat. Město také dotuje sportovní spolky a organizace na jeho území. Naší prioritou v oblasti podpory sportu je samozřejmě mládež. Víme, jak je to pro rodiče finančně náročné, když jejich děti sportují, a proto se snažíme dávat dotace spolkům tak, aby ty jejich peněženky nebyly až tak zatíženy,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město také dotuje různé jednorázové sportovní akce.

“Letos se chystá velká akce na Olešné, kterou organizuje Libor Uher. Bude se jednat o takovou malou sportovní olympiádu ve Frýdku-Místku. Myslím si, že to bude velká akce a že si najde svoje příznivce. Dále jsou to různé menší akce a také dotujeme činnost různých větších oddílů,” uvedl Machala.

Město také v rámci podpory mládežnického sportu financuje činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail