Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M řešili opravy silnic i rekonstrukci hřiště

Na frýdeckém magistrátu proběhla 13. schůze rady města. Radní projednali řadu bodů a my vám v prvním příspěvku představíme některé z nich.

Radní města mají za sebou v pořadí už 13. jednání. Mezi body, kterými se zabývali, byly opravy silnic a chodníků, do nichž město investuje každým rokem nemalé finanční prostředky.  

“V loňském roce bylo na opravy komunikací vyčleněno 34 milionů a na opravy chodníků 16,5 milionů korun. Letos jsme peníze na opravy navýšili. Na silnice půjde zhruba o 2 miliony více, tedy přes 36 milionů a na opravy chodníků máme v rozpočtu alokováno přes 28 milionů, což je ve srovnání s loňským rokem o téměř 12 milionů více,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V následujících dnech dostane nový povrch chodník na ulici K Hájku, a to od křižovatky s ulicí Elišky Krásnohorské až do vnitrobloku s dětským hřištěm. Náklady činí více jak 2 miliony korun. Dalších 800 tisíc půjde na opravu chodníku na sídlišti Slezská, tedy na ulici M. Chasáka a částečně ulici J. Božana. Opravy budou realizovat technické služby. Pracovat se bude také v Lískovci, kde proběhne celoplošná oprava místních komunikací.

“Jedná se o opravu 5 úseků komunikací v Lískovci. Nový povrch dostane například komunikace v Kavčonkách, dále úsek od kostela po most nebo od separace ve směru na Sedliště. Nový asfalt položí v těchto místech technické služby. Náklady překročí 3 miliony korun,” sdělil Pobucký.

Město letos plánuje velkou rekonstrukci dětského hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. Protože se jedná o stavbu v ochranném pásmu vodního díla, tedy v její blízkosti vede vodovodní potrubí, muselo město nejdříve zažádat o svolení vodohospodáře.

“My jsme na radě rozhodli o uzavření dohody se společnosti SMVaK o činnosti v ochranném pásmu vodního díla, věříme, že bude z její strany akceptována. Hřiště bychom totiž chtěli oplotit, tak jako ostatní hřiště ve městě, a umístit v něm i lavičky. To vše se dotýká právě ochranného pásma. A samozřejmě počítáme i s výměnou povrchu, kdy kačírek by měla nahradit litá pryž a výměnou by prošly i herní prvky,” popsal primátor.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a informace vám přineseme v samostatných reportážích v rámci dalších vydání Frýdeckomísteckého expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy