Kriminalisté rozprášili odpadovou mafii

Čeští a polští policisté společně odhalili mezinárodní gang, který ve Starém Městě, Bohumíně i v Polsku nelegálně uložil nebezpečný odpad. V Polsku zatkli patnáct lidí, u nás zadrželi jednoho muže z Opavska.

Reklama

Jednatřicetiletý muž z Opavska skončil ve vazbě poté, co jej vypátral speciální tým složený ze zkušených policistů od nás i z Polska. Muž měl zbytku gangu, který tvořilo 15 Poláků, pomáhat uskladnit nebezpečný odpad v Bohumíně i ve Starém Městě.

“Tento muž měl na starosti sjednávání nájemních smluv, tedy pronájem skladových prostor na území ČR, respektive Moravskoslezského kraje. Tzn., zprostředkovával uzavírání smluv na našem území,” uvedl vedoucí územního odboru Frýdek-Místek Policie ČR Petr Klega.

Vyšetřovatelé u něj nalezli důkazní materiál k pronájmům v Bohumíně i ve Starém Městě a také vysokozdvižný vozík, kterým Poláci nebezpečný odpad vykládali. Hrozí mu pět let za mřížemi.

Anketa, občané města: 1. “Sám jsem se divil, že takové množství navezli z Polska a okolí si toho nevšimne? Chce to tvrdý postih. Ty naše tresty, to je všechno jak pohlazení.” 2. “Když je chytili, tak by je měli potrestat.”

Nejvíce chemikálií skončilo ve skladu ve Starém Městě. Převoz a likvidaci hořlavin zatím ze svého hradí Frýdek-Místek, který se ale snaží dohodnout finanční spoluúčast kraje i ministerstva životního prostředí.

“V současné době je odvezeno 12 velkých kontejnerů s nebezpečným odpadem, což odpovídá zhruba 100 tunám z celkového množství 650 tun. Jedna šestina je tedy zhruba pryč. Jsme domluveni se specializovanou firmou, že ten odvoz by měl probíhat přibližně 50 tun týdně, takže někdy v polovině května by měl být areál ve Starém Městě již prázdný,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Mezi 15 zadrženými Poláky byl také 52letý muž, který měl být hlavou celého gangu. Ostatní pro něj pracovali na různých pozicích.
Velikonoční městečko ve Frýdku - Místku

18.04. 15:00 - 20.04. 19:00
Frýdek-Místek, Náměstí svobody, Frýdek - Místek

Velikonoce na hradě Hukvaldy

21.04. 10:00 - 19.04. 2:39
Frýdek-Místek, Hrad Hukvaldy

Velikonoční neděle na frýdeckém zámku / jarní koncert

21.04. 15:00 - 19.04. 2:39
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek - Místek

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Saft Ferak a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Peandre s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu