Kriminalisté rozprášili odpadovou mafii

Čeští a polští policisté společně odhalili mezinárodní gang, který ve Starém Městě, Bohumíně i v Polsku nelegálně uložil nebezpečný odpad. V Polsku zatkli patnáct lidí, u nás zadrželi jednoho muže z Opavska.

Jednatřicetiletý muž z Opavska skončil ve vazbě poté, co jej vypátral speciální tým složený ze zkušených policistů od nás i z Polska. Muž měl zbytku gangu, který tvořilo 15 Poláků, pomáhat uskladnit nebezpečný odpad v Bohumíně i ve Starém Městě.

“Tento muž měl na starosti sjednávání nájemních smluv, tedy pronájem skladových prostor na území ČR, respektive Moravskoslezského kraje. Tzn., zprostředkovával uzavírání smluv na našem území,” uvedl vedoucí územního odboru Frýdek-Místek Policie ČR Petr Klega.

Vyšetřovatelé u něj nalezli důkazní materiál k pronájmům v Bohumíně i ve Starém Městě a také vysokozdvižný vozík, kterým Poláci nebezpečný odpad vykládali. Hrozí mu pět let za mřížemi.

Anketa, občané města: 1. “Sám jsem se divil, že takové množství navezli z Polska a okolí si toho nevšimne? Chce to tvrdý postih. Ty naše tresty, to je všechno jak pohlazení.” 2. “Když je chytili, tak by je měli potrestat.”

Nejvíce chemikálií skončilo ve skladu ve Starém Městě. Převoz a likvidaci hořlavin zatím ze svého hradí Frýdek-Místek, který se ale snaží dohodnout finanční spoluúčast kraje i ministerstva životního prostředí.

“V současné době je odvezeno 12 velkých kontejnerů s nebezpečným odpadem, což odpovídá zhruba 100 tunám z celkového množství 650 tun. Jedna šestina je tedy zhruba pryč. Jsme domluveni se specializovanou firmou, že ten odvoz by měl probíhat přibližně 50 tun týdně, takže někdy v polovině května by měl být areál ve Starém Městě již prázdný,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Mezi 15 zadrženými Poláky byl také 52letý muž, který měl být hlavou celého gangu. Ostatní pro něj pracovali na různých pozicích.
Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 20.11. 7:44
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 20.11. 7:44
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 20.11. 7:44
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků